در کمیته اعضای کنفدراسیون آسیا چه گذشت؟

جلسه کمیته اعضای کنفدراسیون فوتبال آسیا امروز برگزار شد و صحبت‌‌های مهمی در مورد آینده فوتبال قاره و کشورهای عضو درآن مطرح شد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، این کمیته نزدیک به ۱۵ عضو دارد و وظیفه آن رصد کردن اتفاقات مربوط به فدراسیون‌های کشورهای عضو است و از ایران هم وحید کردانی، دبیر کل فدراسیون و ابراهیم شکوری از اعضای آن به شمار می روند.


امروز دومین جلسه اعضای این کمیته به صورت آنلاین برگزار شد و در مورد موضوعات مختلفی بحث و بررسی قرار گرفت.


*اساسنامه فدراسیون‌های عضو؛ این موضوع یکی از بحث‌های داغ جلسه امروز بود و‌ قرار است به زودی نسخه اساسنامه فدراسیونِ کشورهای عضو کنفدراسیون فوتبال آسیا هم روی سایت AFC قرار بگیرد و هم روی سایت فدراسیون کشورهای عضو.

*دخالت شخص سوم؛ این موضوع نیز در جلسه امروز با دقت خاصی پیگیری شد و کنفدراسیون فوتبال آسیا به زودی دستورالعملی را برای کشورهای  عضو در مورد دخالت شخص ثالث ارسال خواهد کرد. کفندراسیون فوتبال آسیا به شدت روی دخالت شخص ثالث در تصمیمات فوتبالی حساس است و فدراسیون فوتبال ایران نیز در حال حاضر درگیر مشکل مشابهی با مسئولان AFC و FIFA است.
* جوایز سالانه؛ این موضوع یکی دیگر از مباحث مطرح شده در جلسه امروز بود. به خصوص جوایز سالیانه فدراسیون ها. آپدیت هایی در این زمینه انجام شده است و شرایط انتخاب برای اختصاص پاداش به فدراسیون‌ها تغییراتی خواهد داشت.


*بحث در مورد تغییرات در ساختار و نفرات تشکیلات فوتبالی؛ همچنین کشورهایی که تغییراتی در نفرات فدراسیون و سازمان لیگ داشته اند نظیر فدارسیون فوتبال ایران و سازمان لیگ فوتبال ایران، صحبت در مورد آنها انجام شد.

در خلال این جلسه گزارشی توسط دپارتمان کنفدراسیون فوتبال آسیا ارائه شد و طبق این گزارش برخی کشورها نظیر ایران در حال تدوین اساسنامه خود هستند.


مطرح شدن موضوع ویلموتس به صورت گزارش
در این جلسه همچنین دقایقی درباره شکایت مارک ویلموتس از فدراسیون فوتبال ایران مطرح شد و موضوع غرامت ۶ میلیون یورویی که فدراسیون باید به سرمربی سابق بلژیکی خود بدهد، به صورت یک گزارش به اعضای جلسه رسانده شد.

بیشتر بخوانید:

تعریف عجیب سرمربی پاختاکور در لابی هتل از پرسپولیس

سرمربی الاهلی عربستان: می‌دانیم مقابل النصر چه کار کنیم

 

 

تگ ها


ای اف سی فدراسیون فوتبال AFC Champions League فوتبال