در گفت‌و‌گو با مدال؛ رویانیان به اتهام بزرگ پاسخ داد

رویانیان مدیرعامل سابق پرسپولیس به حواشی به وجودآمده درباره خودش واکنش نشان داد و توضیحاتی را درباره طلب 60 هزار دلاری یکی از شاکیان باشگاه ارائه کرد....

به گزارش خبرنگار مدال، باشگاه پرسپولیس امروز خبر داد که لوگوی این باشگاه به دلیلی بدهی قدیمی 60 هزار دلاری زمان مدیرعاملی محمد رویانیان توقیف شده است. باشگاه پرسپولیس اضافه کرد که این مبلغ شصت هزار دلار معلوم نیست در کجا و چگونه خرج شده است. همین اطلاعیه کافی بود تا سردار رویانیان واکنش تندی نسبت به این خبر داشته باشد. مدال مصاحبه اختصاصی را با او ترتیب داده است که شرح آن را در ادامه می‌خوانید.

*آقای رویانیان درباره ماجرای طلب 60 هزار دلاری که یکی از طلبکاران باشگاه پرسپولیس به وجود آورده است و حکم به توقیف باشگاه داد، چه نظری دارید؟
این مسئله باعث تاسف است که باشگاه عجولانه اطلاعیه داده و نوشته معلوم نیست این مقدار پول کجا خرج شده، در حالی که مبلغ مربوط به آقای نیلسون دروازه‌بان سابق باشگاه پرسپولیس است. آقایی شاکی رسید از نیلسون و مدیربرنامه‌های او گرفته و به استناد رسید آقای نیلسون این شکایت را کرده است و توانسته علیه باشگاه حکم بگیرد. بنابراین اینکه افرادی بگویند مبلغ کجا خرج شده و فلان و بهمان تشویش اذهان عمومی است و باعث تاسف برای این افراد هست و من مجبور هستم که از آنها شکایت کنم. حتی اسناد رسمی شاکی با محوریت پولی که به نیلسون داده است موجود است. نکته دوم اینکه این پول از سال 92 به بعد به باشگاه پرداخت شده و من چک شخصی 180 میلیون تومانی برای این آقا نوشتم، درست زمانی که دلار آن مقطع 3 هزار تومان بود. در جریان این چند سال من بارها به مدیران باشگاه نامه نوشتم که که این مبلغ را پرداخت کنند تا داستان ژوزه دوباره تکرار نشود. اما آنها تاخیر کردند تا بتوانند با استفاده از آن مدیران قبلی را بکوبند و تخریب کنند. بنده پرونده قدیمی وینگادا را بستم و هیچکس را هم زیر سوال نبردم و تخریب نکردم و خیلی از طلبهای پرسپولیس را صاف کردم. این چه نوع مدیریتی است که در یک سال و نیم 7-8 تا مدیر می‌آینده و می‌روند و رقم‌های آنچنانی اعلام کرده و تشویش اذهان می‌کنند.

*آیا آن‌ها با شما صحبت نکردند و استعلام نگرفتند که این 60 هزار دلار کجا هزینه شده است؟
اصلا من نامه نوشتم در ارتباط با ژوزه، من مدارک دارم خواهشا جلسه بگذارید، ایشان نباید این پول را دریافت کند و درباره این شصت هزار دلار اصلا از من نپرسیدند و در این سه سال که حکم گرفته شده یک بار از من استعلام نگرفتند که آیا این حکم و طلب درست است یا خیر. آنها از من نپرسیدند که بابت دلار پول داده‌اید یا چک داده‌اید و اصلا چه کاری کرده‌اید. من قصد دعوا و جنجال ندارم و فقط می‌خواهم اطلاع‌رسانی کنم که آقای فلانی که درست اطلاع‌رسانی نمی‌کنی اول خدا را مدنظر داشته باش و دوم قانون را. این حرف‌هایی که علیه من منتشر شده عواقب قانونی دارد تهمتی که به من زده شده جرم است و این 60 هزار دلار صددرصد مربوط به آقای نیلسون است و من برای این مبلغ دلار 180 میلیون تومان چک شخصی داده‌ام. بارها به مدیران قبلی گفتم که این مبلغ را تسویه کنند و گوش نکردند، حتی شاکی راضی بود مقداری از مبلغ را تخفیف بدهد. آقای شاکی یک فرد ورزش‌دوست و خیر و از علاقمندان به باشگاه پرسپولیس است که در آن مقطع قصد کمک داشت. بعد از حدود سه سال او سرانجام مجبور می‌شود برای دریافت طلبش شکایت کند و سال 95 حکم گرفت و از سال 95 تا الان مدیران باشگاهی هیچ کاری برای ایشان انجام ندادند. من الان آماده هستم تا با حضور ایشان به باشگاه برویم چون من احساس مسئولیت میکنم.

* آیا حقیقت دارد که اخیرا نمایندگان شما پرونده‌هایی را به باشگاه دادند که حدود دو میلیارد تومان از بدهی‌ها کسر شد و آقای گرشاسبی آن را تایید کرد و ایشان با نماینده شما که آقای شیرینی بود همکاری کردند و اسنادی به باشگاه دادند که مبلع 2 میلیارد تومان از بدهی‌ها کسر شد؟
بله بیش از دو میلیارد تومان فقط در یک جلسه حل شد. اگر آقایان به نامه رسمی ما در طول این شش سال گذشته توجه می‌کردند، ما و نمایندگان ما اسناد را به باشگاه می‌بردیم وخیلی از بدهی‌ها را حل‌وفصل می‌کردیم. این موضوعات قطعا حل‌شدنی بود. یا پرونده آقای ژوزه اگر در دوران آقای رحیمی به آقای شکری وکیل حقوقی باشگاه اجازه می‌دادند، او می‌توانست آن را حل کند چرا که به پرونده جناب ژوزه اشراف کامل داشت و بخش زیادی از مراحل آنرا طی کرده بود و کار به اینجا نمی‌کشید.  بدهی ژوزه سیصد هزار یورو و خورده ای بود، کاری کردند که تبدیل شد به یک میلیون و پانصد هزار یورو. من خواهش می‌کنم که از مدیران باشگاه که ما با همکاری کنند چرا که همیشه و در هر مقطعی از آن‌ها حمایت کرده‌ایم و همین اواخر سر پرونده برانکو از آنها پشتیبانی کردیم. ولی مثل اینکه آقایان قصد تشویش اذهان دارند و مدیریت بلد نیستند. اگر قرار باشد حرف بزنیم ما هم می‌توانیم. من برای پرسپولیس خانه و زندگی‌ام را فدا کرده‌ام.

*آقای رویانیان همه در جریان هستند که خانه شما مصادره شد و آقای پروین و خوردبین در جریان هستند بابت وامی که شما گرفتید تا قبل از دربی طلب بازیکنان را پرداخت کنید، آیا در ارتباط با این موضوع اقدامی صورت نگرفته است؟
من همچنان مستاجر هستم ولی آقایان باید بر اساس وجدان و اخلاق تصمیم بگیرند و باید در مدیریتشان وجدان و اخلاق‌مداری را سرلوحه قرار دهند، حدود و قانون را لحاظ کنند و آبروی دیگران را حفظ کنند. اگر قرار باشد در دوران هر مدیریت آنها را به چالش بکشیم خیلی حرف‌ها گفتنی هست که نیازی نیست من بازگو کنم. برخوردها کاملا سیاسی و متاسفانه حرف حساب اصلا گوش نمی‌کنند. جوانان و هواداران باشگاه پرسپولیس را وادار و تشویش کردند تا علیه من جبهه بگیرند و حالا آنها پشت سرهم درباره این طلب 60 هزار دلاری و اطلاعیه باشگاه از من سوال می‌پرسند. آنها درباره من بی‌وجدانی کردند. من با دلار 3 هزار تومانی با این شاکی حساب کرده بودم و این آقای شاکی هم دنبال همان 180 میلیون تومان بود، ولی سرانجام به قدری تاخیر داشتند که این داستان پیش آمد.

بیشتر بخوانید:

پشت پرده توقیف لوگوی باشگاه پرسپولیس

تگ ها


بدهی 60 هزار دلاری پرسپولیس بدهی رویانیان پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال