در یک قدمی پیوستن به بارسای گواردیولا بودم

ستاره ایتالیایی-آمریکایی سابق ویارئال و فیورنتینا فاش ساخت که زماتی تا استانه انتقال به بارسلونا پیش رفته بود....

به گزارش "ورزش سه"، جوزپه روسی در ۱۷ سالگی بود که به منچستریوناتید پیوست ولی نتوانست بیش از ۵ بازی برای این باشگاه انجام دهد. او بعدها بهترین روزهای فوتبالی خود را در ویارئال پشت سر گذاشت و سپس در فیورنتینا هم خوش درخشید. روسی ۳۰ بار نیز پیراهن تیم ملی ایتالیا را به تن کرده و ۷ گل نیز به ثمر رساند. ستاره همواره مصدوم، هم اکنون برای رئال سالت لیک سیتی بازی می کند.

روسی در مصاحبه با اسکای اسپورتس فاش ساخت که زمانی در یک قدمی انتقال به بارسلونا بود:« فصل ۱۱-۲۰۱۰ عملکرد درخشانی با ویارئال داشتم و پس از مسی و رونالدو، بهترین بازیکن لالیگا بودم. درخشش من توجه بارسا را جلب کرد و آنها پیشنهاد دادند. متن قرارداد هم نوشته شد ولی دو باشگاه در نهایت به توافق نرسیدند. ویارئال رقم ثابت بالاتری می خواست ولی بارسلونا قصد داشت بندهای متغیر را اضافه کند. در نهایت بارسلونا منصرف شد و من نتوانستم شاگرد پپ گواردیولا شوم.»

انتقال به یوونتوس:« پس از اینکه آنتونیو کونته سرمربی یوونتوس شد، به من پیشنهاد داد. ویارئال اما مخالفت کرد چرا که سانتی کاسورلا را به تازگی به آرسنال انتقال داده بود و من غیر قابل ترانسفر اعلام شدم.»

منچستریونایتد:« ۱۷ ساله بودم که به این تیم پیوستم. خیلی زود با رایان گیگز دوست شدم. او ستاره مورد علاقه پدرم بود و از ملاقات با او به وجد آمده بودم. کریستیانو هم در یونایتد بود و یادم است که در هر تمرین، بازی گروهی و هر چالشی، می خواست شماره یک باشد. به طور پیوسته برای بهترین بودن تلاش می کرد.»

تگ ها


تیم ملی ولز کریستیانو رونالدو رایان گیگز پپ گواردیولا ناکی ولز جوزپه روسی منچستر یونایتد منچستر سیتی فیورنتینا یوونتوس بارسلونا