دستاوردهای بلند قامتان ایران فراتر از والیبال

تیم ملی والیبال ایران با موفقیت‌های خیره‌کننده در لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۱۹ ، نه تنها برای جامعه ورزش بلکه برای عموم مردم و فرهنگ ایرانی نیز غرورآفرین بوده است...

همچنان موفقیت‌های تیم ملی والیبال کشورمان ادامه خواهد داشت.
به گزارش مدال، در تیرماه ۱۳۹۸ تیم والیبال ایران به مرحله نهایی لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۱۹ در آمریکا صعود کرد و جزء تیم‌های مرحله نهایی مسابقات جهانی قرار گرفت.
هرچند این پیروزی‌ها غرورآفرین و امیدبخش بود و قلب ملت ایران از پیروزی‌های اخیر این تیم شاد و روشن شد، اما ورای این پیروزی‌ها نکاتی وجود دارد که سال‌های سال و به اندازه چند قرن بر روح و ذهن ما ایرانیان مسلمان نشسته و رفتارهای ما را تحت تاثیر قرار داده است. این نکات در قالب جملاتی کاملاً آشنا برای ما ایرانیان بارها و بارها تکرار شده است و از کلاس‌های درس جامعه‌شناسی دانشگاه تهران تا مهمانی‌های خانوادگی و صف نانوایی و گفتگوهای درون تاکسی و مترو آنها را شنیده‌ایم.
مهمترین جملات تکراری اینها هستند:
۱. ما ایرانی‌ها اصلاً نمی‌توانیم کار جمعی بکنیم.
۲. ما ایرانی‌ها اصلاً نمی‌توانیم برنامه‌ریزی بلندمدت داشته باشیم.
۳. ما ایرانی‌ها اصلاً نمی‌توانیم کاری را به طور مستمر دنبال کنیم و موفقیت‌هایمان همگی در اثر اتفاق و حادثه است.
موفقیت‌های چند سال اخیر تیم ملی والیبال ایران و به ویژه درخشش فوق‌العاده این تیم در مسابقات اخیر نشان داد که این جملات که در اثر بی توجهی خود ما مردم ایران و یا با تحریک برخی عناصر داخلی و خارجی این ملت بارها و بارها تکرار شده و در ذهن و روح ما حک شده است صد در صدی و قطعی مطلق نیست و سرنوشت ما اینگونه نوشته نشده است.
بلکه همین مورد تیم والیبال نشان داد که ما هم توانایی کار جمعی داریم، هم می‌توانیم برنامه‌ریزی بلندمدت داشته باشیم و هم می‌توانیم یک مسیر موفقیت را دنبال کنیم و حضور در بین بهترین تیم‌های والیبال جهان را تکرار کنیم.
پس باید به این قبیل جملات ناامیدکننده که در ذهن ما ایرانیان مسلمان کاشته‌اند، شک کنیم و درباره هر آنچه به ما نسبت می‌دهند تا ما را ضعیف و ترسو و ناتوان جلوه دهند با تردید نگاه کنیم.
این ملت چه در سنت ایرانی خود که بیش از سه هزار سال قدمت دارد و علی رغم نادرستی‌ها و کژیها دارای نشانه‌های یکتاپرستی بوده و پس از اسلام هم که از پیشروان تمدن و فرهنگ بوده است، دارای تصویری باشکوه از گذشته و آینده خود بوده است و این آینده محقق خواهد شد و دست‌یافتنی است و هر آنچه سد راه این ملت در رسیدن به جایگاه والا در جهان باشد و احساس ناامیدی تزریق کند را باید از خود دور کند و سرشار از امید و شوق به آینده‌ای روشن و زیبا باشد.

بیشتر بخوانید:

کارخانه: در لیگ ملت‌های والیبال صاحب مدال خواهیم شد

تگ ها


لیگ ملت های والیبال لیگ ملتهای والیبال تیم ملی والیبال ایران والیبال