دستبرد تاریخی پرسپولیس به خزانه باشگاه سپاهان!

پرسپولیس به دنبال حیثیتی‌ترین انتقال چند فصل اخیر در فوتبال ایران و اینبار به دنبال دستبرد تاریخی به خزانه باشگاه سپاهان است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، با جدایی علیرضا بیرانوند و حضور این گلر ملی‌پوش در اصفهان، پرسپولیس به دنبال جذب گلری است که بتواند به خوبی این بخش را پوشش دهد. مقدمات جدایی بیرانوند از پرسپولیس به مراحل پایانی خود رسیده و از این حیث سرخ‌‎ها و خصوصا یحیی گل محمدی به دنبال شماره یک مطمئنی هستند که بتواند همچنان این پست را با اطمینان کامل همراه کند. بیرانوند که بعد از چهار سال حضور در جمع سرخ‌ها، اکنون در آستانه حضور در انتورپ بلژیک است، در فصل آینده قطعا در جمع این تیم حضور نخواهد داشت و پرسپولیس در شرایط کنونی تنها بوژیدار رادوشوویچ را درون دروازه‌اش می‌بیند. موضوعی که باعث شده تا تیم آنالیز یحیی گل محمدی با زیر نظر گرفتن گلرهای موجود در لیگ برتر و بررسی شرایط آنها، بحث حضورشان در این تیم را برای فصل آینده دنبال کنند.

در شرایط کنونی تنها دروازه‌بان کاملا استاندارد پیام نیازمند است؛ گلر جوان سپاهانی‌ها که دومین فصل حضورش در اصفهان را پشت سر می‌گذارد و در ابتدای فصل نیز قراردادش را به مدت یک فصل دیگر تمدید کرد تا خیال طلایی‌پوشان را راحت کند. با این حال قرار داشتن یک بند در قراردادش این امیدواری را به وجود می‌آورد تا شاید او مسیرش را به سمت تیم دیگری برای فصل آینده کج کند.

نیازمند که توانسته بعد از جدایی از پیکان عملکرد خوب و رو به رشدی از خود به جا بگذارد و جزو ملی‌پوشان ایران نیز محسوب می‌شود، در قراردادش بندی قرار دارد که به واسطه آن در صورت دریافت پیشنهاد خارجی قادر به جدایی از این تیم خواهد بود. این در حالیست که طبق قرارداد جدیدی که به امضا رسانده، تعهد او به سپاهان تا پایان فصل ۱۴۰۱ ادامه خواهد داشت.

در این ارتباط گفته می‌شود در این بند جدایی، نیازمند در صورت ارائه پیشنهاد خارجی به باشگاه سپاهان و پرداخت مبلغ ۲۰۰هزار دلار قادر به پایان قرارداد و جدایی از این تیم خواهد بود و در غیر اینصورت باید به تعهد خود در قبال باشگاه و قراردادی که به امضا رسانده، پایبند بماند.

اتفاقی که باعث خواهد شد پرسپولیسی‌ها علیرغم علاقه شدیدی که برای جایگزینی او با علیرضا بیرانوند دارند، او را کاملا دور از دسترس خود ببینند. با این حال باشگاه مصمم به نظر می‌رسد پیشنهاد خود را برای جذب این بازیکن به باشگاه سپاهان ارائه کند و در انتظار پاسخ مدیران اصفهانی باقی بماند.

موضوع مهم اما در راه این انتقال حواشی بزرگی است که طی سالیان اخیر بین دو باشگاه رخ داده است. از درگیری بین هواداران و کری‌های شدیدی که با یکدیگر دارند تا مساله مربوط به درگیری مدیران و اعضای فنی دو طرف که حتی باعث شد آخرین دیدار نافرجام دو تیم با اتفاقات عجیبی همراه شود. در شرایط کنونی حل موضوع انتقال پیام نیازمند به پرسپولیس می‌تواند یک جابجایی تاریخی و حیثیتی برای دو باشگاه محسوب شود. سپاهان قطعا نه به لحاظ فنی که نیازمند جزو نفرات تاثیرگذار این تیم محسوب می‌شود و نه به لحاظ مدیریتی و تنش‌هایی که این انتقال احتمالی می‌تواند شکل دهد، موانع بزرگی روی آن قرار خواهد داد تا این مساله را به یک محال برای پرسپولیس تبدیل کند؛ حتی برای پایان سال ۱۴۰۱!


پرسپولیسی ها در این راه به رابطه نزدیک داوود فنایی و پیام نیازمند چشم دوخته اند اما موضوع از دست بازیکن و علائقش خارج است و شاید سرخها باید با واقعگرایی بیشتر خیلی زود به دنبال یک گلر مطمئن شماره دو برای نیمکت شان باشند و کار را به رادوشویچ بسپارند.

بیشتر بخوانید:

حرفهای جالب فنایی درباره رحمتی و نیازمند و مظاهری

دوراهی جدایی یا ماندن بیرانوند در پرسپولیس

 

 

تگ ها


فولادمبارکه سپاهان فوتبال ایران پیام نیازمند لیگ برتر خلیج فارس فوتبال