دستمزد زین‌الدین زیدان در رئال مادرید معلوم شد

ال کنفیدنشیال دستمزد زیدان را فاش کرده است...

ال کنفیدنشیال دستمزد زیدان را فاش کرده است

دستمزد دریافتی زیدان نسبت به دوره اول حضورش در رئال افزایش یافته است.

به گزارش مدال، زین الدین زیدان، سرمربی رئال مادرید در بازگشت به این تیم شاهد افزایش قابل توجه در دستمزد دریافتی‌اش است.

به گزارش as، بازگشت زیزو مطمئنا یکی از بهترین خبرهایی است که می‌تواند به هواداران رئال مادرید برسد. هواداران از بازگشت مربی‌ای که سه قهرمانی متوالی در اروپا را برایشان به ارمغان آورد و خیلی خوب می‌داند چطور تیم را همواره در نهایت انگیزه نگه دارد، استقبال می‌کند. با این حال برگرداندن زیزو برای باشگاه هزینه‌بر بوده است. 

به گفته ال کنفیدنشیال، زیدان در بازگشت به نیمکت رئال مادرید شاهد افزایش قابل توجه دستمزدش خواهد بود. زیدان در آخرین سال حضورش در مادرید 7.5 میلیون یورو به طور خالص دستمزد می‌گرفت ولی حالا قرار است سالانه 12 میلیون یورو خالص بدون احتساب پاداش‌ها بگیرد. شاید در ابتدا این ارقام کمی گران و زیاد به نظر برسد ولی برای مقایسه استخدام مورینیو که در منچستریونایتد سالانه 20 میلیون یورو خالص دستمزد می‌گرفت، هزینه سنگین‌تری داشت. پوچتینو، کلوپ یا الگری که به ترتیب 10، 8.5 و 8 میلیون یورو دستمزد می‌گیرند، هزینه جانبی صدور رضایت نامه از سوی باشگاه‌های تحت قراردادشان را هم با خود داشتند. بنابراین بازگرداندن زیدان به لحاظ مالی هم انتقال به صرفه‌ای بود. اما جالب است بدانید زیدان در شرایط فعلی هم فقط نصف دیگو سیمئونه دستمزد می‌گیرد! چولو با تمدید قراردادش حالا سالانه 24 میلیون یورو خالص دستمزد می‌گیرد.

زیزو در رئال مادرید سال به سال شاهد افزایش محسوس دستمزدش بوده است. اول وقتی در ژانویه 2016 هدایت تیم را بر عهده گرفت، دستمزدی 2.5 میلیون یورویی می‌گرفت. با قهرمانی در اروپا، پرز دستمزد او را به 5.5 میلیون یورو افزایش داد و در سال آخر هم که او 7.5 میلیون یورو گرفت. این‌ها بدون احتساب پاداش‌های میلیونی بابت قهرمانی‌های تیم است.