دسته‌گل جدید اسپانسر پیشین استقلال و پرسپولیس

دربی برگزار نشده در کشور آلمان برای سرخابی ها دردسر ساز شده است. دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در تاریخ 10 جولای ......

دربی برگزار نشده در کشور آلمان برای سرخابی ها دردسر ساز شده است.

دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در تاریخ 10 جولای (19 تیرماه 96)  با ارسال نامه ای از طریق فدراسیون فوتبال ایران به فدراسیون فوتبال آلمان خواهان  برگزاری بازی دوستانه در ورزشگاه بیله فلد شدند که با خواسته آنها موافقت شد. با توجه به این قضیه باشگاه آلمانی منتظر میزبانی از این مسابقه ماند اما مدیران دو باشگاه سرخابی قید برگزاری دربی را زدند تا باشگاه بیله فلد خواستار خسارت شود.

در واقع دو باشگاه سرخابی با فشار اسپانسرشان به دنبال این بودند که در تابستان دربی دوستانه ای را در ورزشگاه بیله فلد برگزار کنند که دولت آلمان بنا به دلایل مسائل امنیتی ابتدا اجازه برگزاری این مسابقه را در آن مقطع نداد و بعد از این قضیه مدیران دو باشگاه سرخابی از طریق فدراسیون فوتبال از فدراسیون آلمان خواهان برگزاری دربی دوستانه شدند که با این خواسته موافقت شد.

 باشگاه بیله فلد در تاریخ 31 تیرماه آماده میزبانی از سرخابی ها بود و حتی این بازی در سایت این باشگاه آلمانی بلیت فروشی شد اما دو باشگاه سرخابی بنا به دلایلی قید این بازی دوستانه را زدند. نکته مهم این بود که برای برگزاری این بازی دوستانه هیچ گونه هماهنگی خاصی صورت نگرفته بود. اسپانسر پرسپولیس و استقلال ابتدا 25 تیر را برای برگزاری این بازی پیشنهاد  داد و رسما اعلام کرد در این تاریخ دربی در آلمان برگزار می شود اما از آنجایی که هماهنگی ها انجام نشده بود، تاریخ بازی تغییر کرد و به روز 31 تیر موکول شد. این در حالی است که 30 تیر باید پرسپولیس در سوپرجام به مصاف نفت تهران می رفت.

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه همان زمان به «تسنیم» گفت که هماهنگی برای برگزاری این دیدار با آنها انجام نشده، ضمن اینکه همان موقع اعلام شد برخی نهادهای امنیتی با برگزاری این مسابقه مخالفت کرده و به صورت رسمی این موضوع را به اطلاع فدراسیون فوتبال رسانده و اعلام کرده اند برگزاری بازی در آلمان از لحاظ امنیتی با مشکلاتی مواجه است.

با توجه به این اتفاق حالا این باشگاه آلمانی خواهان غرامت شد و در چند ماه اخیر نیز نماینده این باشگاه چند بار به مدیران پرسپولیس و استقلال پیغام داد تا به صورت دوستانه و پرداخت مبلغی در حدود 100 هزار یورو این قضیه را حل کنند که با بی توجهی آنها مواجه شد.

باشگاه بیله فلد  در نظر دارد رسما از دو باشگاه پرسپولیس و استقلال به فیفا شکایت کند و خواهان 400 هزار یورو غرامت شود که اگر این اتفاق رخ دهد باز هم باید شاهد جریمه سنگینی برای این دو باشگاه و پرداخت پول از بیت المال باشیم.

تگ ها


اخبار روز فوتبال