دستگیری 8 نفر پیش از دیدار کوزوو و چک

پلیس کوزوو هشت هوادار تیم جمهوری چک که قصد به اهتزاز در آوردن بنری در حمایت از کشور صربستان در جریان دیدار امشب کوزوو و جمهوری چک در مقدماتی یورو 2020 را داشتند، دستگیر کرد....

پلیس کوزوو هشت هوادار تیم جمهوری چک که قصد به اهتزاز در آوردن بنری در حمایت از کشور صربستان در جریان دیدار امشب کوزوو و جمهوری چک در مقدماتی یورو 2020 را داشتند، دستگیر کرد.

به گزارش مدال؛ فدراسیون فوتبال جمهوری چک اعلام کرد شش هوادار مرد و 2 زن در نزدیکی پایتخت کوزوو، محل برگزاری دیدار تیم‌های جمهوری چک و کوزوو توسط پلیس دستگیر شده‌اند. پلیس محلی یک هواپیما بدون سرنشین کنترلی را که قصد داشت بنری با شعار «کوزوو صربستان است» را در بازی امشب به اهتزاز در آورد را از دو ماشین با پلاک کشور جمهوری چک ضبط کرد. وزارت امور خارجه کشور جمهوری چک هم خبر دستگیری هشت نفر را تایید و اعلام کرد که آنها ساعاتی پیش و پس از پایان مسابقه دو تیم، آزاد شدند.

کوزوو در سال 2008 از صربستان اعلام استقلال کرد اما کشور صربستان تا این لحظه از پذیرفتن آنها به عنوان کشوری جدید سر باز زده است. بد نیست بدانید که در سال 2014 و در جریان دیدار تیم‌های صربستان و آلبانی در مقدماتی یورو 2016، هواپیمایی مشابه بنر «کوزوو بخشی از آلبانی بزرگ است» را در ورزشگاه به اهتزاز درآورد و باعث درگیری خونین هواداران و البته بازیکنان دو تیم شد.

بیشتر بخوانید:

انگلیس – بلغارستان؛ انقلاب در قفس شیرها

تگ ها


کوزوو چک کوزوو انتخابی یورو 2020 یورو ۲۰۲۰ جام ملتهای اروپا یوفا فوتبال جهان