دست بالای دست بسیار است

گلر اول تیم ملی این روز ها رقبای جدی پیدا کرده است و هنوز مشخص نیست چه کسی در جام جهانی وظیفه ی حفاظت از دروازه ایران را دارد ......

گلر اول تیم ملی این روز ها رقبای جدی پیدا کرده است و هنوز مشخص نیست چه کسی در جام جهانی وظیفه ی حفاظت از دروازه ایران را دارد.

 تیم ملی کشورمان چند روزی است که در اردو به سر می برد تا خود را  آماده جام جهانی 2018 کند. ملی پوشان کشورمان دیروز  راهی اتریش شدند تا با اضافه شدن لژیونر ها تمرینات خود را به شکل جدی تری دنبال کنند.
در این چند سالی که مرد پرتغالی هدایت تیم ملی را بر عهده داشته نشان  داده که علاقه ی زیادی دارد تا بازیکنانی که در خارج از ایران حضور دارند را در ترکیب تیم ملی به کار گیرد. البته حق را هم باید به مرد کار بلد نیمکت تیم ملی داد چرا که پرورش یافتن در اروپا کجا و در تیم های ایرانی و امکانات محدود ما کجا!  البته درخشش نفراتی چون آزمون و جهانبخش هم مثال های واضحی هستند برای بر حق بودن نظر سر مربی تیم ملی، البته استثناءهایی مانند سید جلال حسینی و امید ابراهیمی هم وجود دارند.
اما یکی از نقاط مبهم در ترکیب تیم ملی برای جام جهانی 2018 روسیه را باید صاحب شماره یک ایران روسیه دانست. علیرضا بیرانوند در حال حاضر در وازه بان اول تیم ملی محسوب می شود ولی با توجه به عملکرد سینوس وارش در فصل اخیر و درخشش رقبا نمی توان برای بازیکردن 100% او در جام جهانی حساب باز کرد.کارلوس کی روش در این چند وقته حساسیت خاصی بر روی انتخاب گلر تیمش دارد و این روز ها سخت در تکاپو است که بهترین فرد را درون دروازه تیم ملی قرار دهد او حتی پسر عابدزاده را هم برای حضور در اردو فرا خوانده است.  اما جدی ترین رقیب بیرانوند برای حضور در جام جهانی را باید علیرضا حقیقی گلر اول تیم ملی در جام جهانی گذشته دانست.
عملکرد حقیقی در نیم فصل دوم  لیگ سوئد به گونه ای بوده که او در بین سه گلر اول فوتبال باشگاهی این کشور جای گرفته است. او در 17 دیدار ، 73 سیو(یک پنالتی) 2 کلین شیت، 27 گل خورده و 1 پاس گل را به ثبت رسانده و توانسته با میانگین 3/9 سیو در هربازی به سومین دروازه بان برتر لیگ سوئد تبدیل شود. حقیقی همچنین 2 بار  به عنوان بهترین بازیکن لیگ سوئد انتخاب شده است.
شاید در نگاه اول عملکرد حقیقی در ثبت کلین شیت و آمار گل خورده از بیرانوند بد تر باشد ولی با نگاهی دقیق تر و شرایط تیمی هر دو این نفرات در می ابیم که بیرانود در تیم اول ایران بازی می کند و هیچ گاه نتوانسته عملکردی داشته باشد که به عنوان بهترین بازیکن هفته لقب بگیرد در صورتی که حقیقی در یکی از بد ترین تیم های سوئد در بین 3 در وازه بان برتر لیگ جای گرفته است. علاوه براین ها یکی از نکات برتر حقیقی نسبت به بیرانوند تجربه حضور در سه دیدار جام جهانی است که از اهمیت بالایی برخوردار است.

حال باید دید در روسیه کی روش بار دیگر به لیژونر ها اعتماد می کند و یا به بیرانوند این فرصت را می دهد که اولین تجربه جام جهانی خود را کسب کند.

تگ ها


اخبار روز فوتبال