دست دلال بزرگ از رئال بریده شد!

پس از ۱۳ سال، ارتباط بین رئال مادرید و ژرژ مندس قطع شد. مدیر برنامه های رونالدو دیگر با کهکشانی ها همکاری ندارد....

به گزارش "ورزش سه"، برای اولین بار از سال ۲۰۰۷ هیچ بازیکنی که با ژرژ مندس مدیر برنامه های معروف قرارداد داشته باشد، در عضویت رئال مادرید نیست.

مندس و رئال سال ها با یکدیگر همکاری داشتند و به واسطه این ایحنت پرتغالی، چند ستاره بزرگ دنیای فوتبال توانستند پیراهن باشگاه مادریدی را به تن کنند ولی با انتقال قطعی خامس رودریگز به اورتون، مندس دیگر هیچ بازیکنی در رئال مادرید ندارد. به این ترتیب یک همکاری ۱۳ ساله که با انتقال په په شروع شد، به اتمام رسید.

په په فصل ۰۸-۲۰۰۷.... ۳۰ میلیون یورو

مدافع پورتو با قراردادی به ارزش ۳۰ میلیون یورو به رئال مادرید پیوست. او در دوران ریاست رامون کالدرون و با حضور پدراک میاتوویچ به عنوان مدیر ورزشی بود که پیراهن رئال را به تن کرد. په په در آن مقطع فوتبالیست مشهوری نبود و به دلیل رقم بالای انتقال، انتقادات زیادی به سران باشگاه وارد شد. مندس اما چشم بسته نسبت به موفقیت په په در رئال ایمان داشت و او را یکی از بهترین مدافعان میانی دنیا می دانست. در نهایت نیز چنین شد. ۲۳ دسامبر ۲۰۰۷ و پس از نمایش درخشان په په در نوکمپ بود که کارشناسان و هواداران رئال نیز به په په اطمینان کردند. او خیلی زود تبدیل به بازیکنی محبوب در برنابئو شد.

اسکیل گارای فصل ۰۹-۲۰۰۸.... ۱۰ میلیون یورو

گارای آرژانتینی دومین بازیکنی بود که به کمک مندس با رئال مادرید قرارداد بست. کالدرون همچنان رئیس رئال مادرید بود و به این ترتیب ایجنت پرتغالی یک مدافع میانی دیگر را به رئال منتقل کرد. او برای راسینگ بازی می کرد و جذبش ۱۰ میلیون یورو هزینه داشت. او در نبردهای هوایی و ضربات سر مهارت داشت با این حال در رئال چندان خوش شانس نبود و بعد از یک فصل قرضی در راسینگ سانتاندر،در فصل ۱۰-۲۰۰۹ اولین بازی رسمی خود را برای رئال انجام داد. او بعدها پیراهن زنیت و والنسیا را بر تن کرد.

کریستیانو رونالدو فصل ۰۹-۲۰۰۸.... ۹۶ میلیون یورو

کریستیانو رونالدو بدون شک مشهورترین فوتبالیستی است که ژرژ مندس باعث انتقالش به رئال شده است. رونالدو پس از شش سال بازی در منچستریونایتد و پس از اینکه با کادر مدیریتی قبلی رئال توافق کرده بود، جولای ۲۰۰۹ و در زمان ریاست فلورنتینو پرز با قراردادی ۹۶ میلیون یورویی به رئال پیوست. رونالدو در آن مقطع گران ترین فوتبالیست دنیا شد. فوق ستاره پرتغالی ۹ سال برای رئال بازی کرد و توانست ۴۵۱ گل به ثمر برساند و تابستان ۲۰۱۸ با قراردادی به ارزش ۱۰۰ + ۱۲ میلیون یورو به یوونتوس پیوست.

ژوزه مورینیو فصل ۱۱-۲۰۱۰.... ۸ میلیون یورو

پس از انتقال رونالدو به رئال، ژرژ مندس سه چهره معروف دیگر را نیز به رئال مادرید آورد. اولی ژوزه مورینیو بود.

سرمربی پرتغالی اینتر پس از کسب سه گانه با این باشگاه جانشین پانوئل پیگرینی در رئال مادرید شد. رئال برای قرارداد با او هشت میلیون یورو به باشگاه ایتالیایی پرداخت کرد. به درخواست مورینیو، سران رئال آنخل دی ماریا را با ۳۶ میلیون یورو و کاروالیو را با ۸ میلیون یورو جذب کردند. مندس مدیر برنامه های هر دو بازیکن بود. به این ترتیب تا آن زمان، از موکلان مندس شش نفر در عضویت رئال بودند: په په، گارای، رونالدو، مورینیو، دی ماریا و کاروالیو.

فابیو کوئنترائو فصل ۱۲-۲۰۱۱.... ۳۰ میلیون یورو

هفتمین چهره تحت قرارداد با مندس که به رئال پیوست، فابیو کوئنترائو بود که رئال برای جذب او ۳۰ میلیون یورو هزینه کرد. او شروعی خوب داشت ولی به تدریج دچار افت شد و در نهایت رئال به زحمت از دست او رها شد. کوئنترائو در فینال لیگ قهرمانان سال ۲۰۱۴ بازیکن ثابت ترکیب رئال زیر نظر کارلو آنچلوتی بود.

همان سال بازسکنس به نام پدرو مندس از شرکت نقل و انتقالاتی ژرژ مندس یعنی"Gestifute" به تیم دوم رئال منتقل شد ولی قرارداد او هرگز به سطح تیم اول نرسید. او تنها یک بازی برای تیم اول در لیگ قهرمانان برابر آژاکس انجام داد و ۲۳ دقیقه در زمین بود.

فابینیو فصل ۱۳-۲۰۱۲... قرضی

هشتیمن بازیکنی که از سوی مندس راهی رئال شد، فابینیو بود. او از ریوآوه به تیم دوم رئال منتقل شد ولی حالا یک ستاره جهانی است. فابینیو چند بازی برای تیم اول به عنوان دفاع راست انجام داد ولی در نهایت راهی موناکو شد و اکنون برای لیورپول بازی می کند.

خامس رودریگز فصل ۱۴-۲۰۱۳.... ۸۰ میلیون یورو

خامس رودریگز ستاره کلمبیایی پس از کسب عنوان آقای گلی جام جهانی برزیل بود که از موناکو با قراردادی به ارزش ۸۰ میلیون یورو به رئال پیوست. او در اولین فصل حضورش ۱۷ گل زد و ۱۸پاس گل داد و در فصل دوم حضورش و با آمدن زین الدین زیدان به جای رافا بنیتس، کم و بیش جایگاهش را در ترکیب ثابت از دست داد.

فصل ۱۷-۲۰۱۶ خامس به نیمکت تبعید شد تا در پایان فصل،  دو سال به صورت قرضی و بند خرید دائمی راهی بایرن شود. او در بایرن خوش درخشید ولی در نهایت از بایرن خواست تا قراردادش دائمی نشود. خامس تابستان گذشته قصد داشت راهی اتلتیکو شود ولی با مخالفت رئال ماندنی شد و فصلی کابوس وار را پشت سر گذاشت تا در نهایت هفته گذشته با قراردادی قطعی و سه ساله به اورتون بپیوندد.

به این ترتیب و پس از سال ۲۰۰۷ ژرژ مندس دیگر نماینده ای در رئال مادرید ندارد. با مندس رئال ۲۹۸ میلیون یورو برای جذب بازیکن هزینه کرد و ۱۸۶ میلیون یورو هم از فروش بازیکنان به دست آورد و به عبارتی چرخش مالی مندس در رئال مادرید، ۴۸۴ میلیون یورو باشد.

البته این رقم ممکن است تغییر کند چون هنوز وضعیت قرارداد خامس با اورتون مشخص نیست و برخی منابع می گویند رئال او را رایگان به باشگاه انگلیسی واگذار کرده است.

انتقال کریستیانو با ۱۰۰ میلیون یورو به یوونتوس و دی ماریا به یونایتد با ۸۰ میلیون یورو، بهترین فروش های رئال از طریق مندس بودند.

ایجنتی که باعث انتقال بهترین بازیکن تاریخ باشگاه رئال مادرید در سال ۲۰۰۹ شد ولی دستش حداقل در حال حاضر از باشگاه مادریدی کوتاه شده است.

تگ ها


خورخه مندس پاری سن ژرمن په په رینا آنخل دی ماریا ژوزه مورینیو کریستیانو رونالدو ناپولی خامس رودریگز سیلوا کوئنترائو تاتنهام رئال مادرید یوونتوس