دشان: امباپه تمام کلاس خود را نشان داد

دیدیه دشان، سرمربی تیم ملی فرانسه مدعی شد تیمش هنوز هم یکی از قدرت های فوتبال جهان است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، تیم ملی فرانسه موفق شد با نتیجه رویایی ۰-۸ تیم قزاقستان را مغلوب کرده و موفق به کسب جواز صعود مستقیم به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر بشود. کیلیان امباپه گلزن جوان و تکنیکی این تیم با زدن چهار گل مرد اول فرانسه در شب کسب این نتیجه درخشان بود و دیدیه دشان ضمن تمجید از کیفیت این بازیکن، تاکید کرد به عملکرد تیم ملی فرانسه افتخار می کند،

دیدیه دشان گفت: "کیلیان امباپه شب درخشانی را سپری کرد. البته او در گذشته نیز موفق به زدن گل های فراوانی شده بود و امشب نیز توانست تمام کلاس و کارایی خود را به نمایش بگذارد. البته باید به روحیه امباپه نیز اشاره و از او تمجید کنم، زیرا این بازیکن فرصت زدن گل پنجم را نیز داشت، اما ضربه پنالتی را به آنتوان گریزمان واگذار کرد. کیلیان امباپه حتی در این دیدار در امور دفاعی نیز شرکت کرد. من این آزادی عمل را به امباپه داده ام و پست او در زمین ثابت نیست.

من به کاری که بازیکنان انجام داده اند افتخار می کنم. کیفیت، استعداد و قدرت ذهنی در تیم ملی فرانسه وجود دارد. اما تیم فرانسه در سال ۲۰۲۱ دوباره ثابت کرد که می تواند دست به کارهای بزرگی بزند و هنوز هم یکی از بهترین تیم های ملی جهان به شمار می آید."

کریم بنزما، زننده دو گل از هشت گل تیم ملی فرانسه نیز گفت: "می‌دانستیم که حریف ضعیف‌تر از ماست، بنابراین باید خودمان را نشان می دادیم. شب شیرینی بود و نشان دادیم که می توانیم در عین قاطعیت می توان از فوتبال لذت برد. من بسیار خوشحالم که به دومین جام جهانی صعود کردم. من با ۳۵ گل به رکورد گلرنی دیوید ترزگه برای تیم فرانسه رسیدم و به خودم افتخار می کنم، زیرا ترزگه یک افسانه بود."

تگ ها


تیم ملی فرانسه دشان کیلیان امباپه پاری سن ژرمن فوتبال جهان پاری سن ژرمن لوشامپیونه فرانسه فوتبال