دشان: امباپه لایق جایزه کوپا بود

کیلیان امباپهی 19ساله در سال گذشته چه برای تیم ملی فرانسه و چه برای باشگاه پاری سن ژرمن فوقالعاده ظاهر شد ......

کیلیان امباپه‌ی 19ساله در سال گذشته چه برای تیم ملی فرانسه و چه برای باشگاه پاری سن ژرمن فوق‌العاده ظاهر شد.

به گزارش مدال، به خاطر همین عملکرد درخشان بود که او دیشب در مراسم توپ طلا موفق شد جایزه‌ی کوپا را به خود اختصاص دهد. جایزه‌ای که به بهترین فوتبالیست مرد زیر 21سال اهدا می‌شود. امباپه درحالی که این جایزه را به خود اختصاص داده بود شاهد اهدای توپ طلا به لوکا مودریچ بود.

 

امباپه در این یک سال به PSG کمک کرده بود تا در لیگ فرانسه به قهرمانی برسد و پس از آن در جریان قهرمانی تیم ملی فرانسه در جام جهانی روسیه نقش بسیار مهمی داشت. پیشرفت خارق‌العاده‌ی این بازیکن جوان در سال گذشته باعث شد امباپه یک جایزه‌ی دیگر به افتخارات خود اضافه کند، جایزه‌ای که از امسال برای اولین بار به جوایز توپ طلا اضافه شده است: جایزه‌ای موسوم به کوپا که هر ساله به بهترین فوتبالیست مرد زیر 21سال دنیا اهدا خواهد شد.

 

دیدیه دشان، سرمربی تیم ملی فوتبال فرانسه در ستایش از امباپه گفت:« بسیار خوشحالم که ام‌باپه توانست این جایزه ارزشمند را به دست آورد و بدون شک شایسته آن هم بود.

 دستیابی به این جایزه اصلا آسان نیست اما ام‌باپه با درخشش در جام جهانی و به ویژه دیدار برابر آرژانتین نشان داد که چه بازیکن ارزشمندی است. ام‌باپه یک پدیده است و افتخار می‌کنم که او یک فرانسوی است.»