دشان درباره بنزما: صحبت از بخشش موضوع بسیار بزرگی است

دیدیه دشان، سرمربی فرانسه، در مصاحبه ای توضیح داده است که کلید بازگشت کریم بنزما به تیم ملی، دیدار او و دشان بوده است و بدون این ملاقات این امر غیرممکن بود....

به گزارش "ورزش سه"، دیدیه دشان تایید کرده است که او تصمیم گیرنده درباره بازگشت کریم بنزما به تیم ملی فرانسه بود و دیگر ملاحظات شخصی در این تصمیم تاثیری نداشتند.

سرمربی تیم ملی فرانسه در مصاحبه ای با France Info که امروز منتشر شد، گفت که قصد ندارد درباره جزییاتی که باعث تغییر شرایط و دعوت دوباره بنزما به تیم ملی فرانسه پس از پنج سال و نیم شد، صحبت کند.

هر چند دشان گفت که مهمترین مرحله دیدار دو طرف بود که به هر دو این فرصت را داد که با هم در رابطه با مشکلات پیش آمده صحبت کنند. دشان همچنین گفت که بدون این دیدار بازگشت بنزما به تیم ملی غیرممکن بود.

دشان از پاسخ دادن به این سوال که آیا بنزما را بخشیده است، طفره رفت و  گفت "صحبت کردن درباره بخشش موضوع بسیار بزرگی است". مشکلاتی که بنزما در سال های اخیر داشت و دعوت نشدن او به تیم ملی فرانسه باعث شد تا دشان را به نژادپرستی متهم کند و سرمربی فرانسه در ادامه هدف حملات بسیاری شد که او را فردی نژادپرست می دانستند.

دشان اصرار دارد که نه به عنوان یک فرد عادی، بلکه به عنوان سرمربی تیم ملی فرانسه که وظیفه اش انتخاب بهترین بازیکنان است، این تصمیم را گرفته: "هر چند خیلی ها نمی خواهند حرف من را بفهمند اما باز هم باید تکرار کنم: مسائل شخصی من در درجه دوم اهمیت هستند."

بنزما پس از متهم شدن به دخالت داشتن در اخاذی از متئو والبوئنا، یکی دیگر از ملی پوشان فرانسه، در سال ۲۰۱۵ از تیم ملی این کشور خط خورد و دیگر دعوت نشد.

دشان می گوید که با آرامش و خونسردی بسیاری به مسابقات یورو ۲۰۲۰ پا خواهد گذاشت و تاکید کرد که هدف او از زمانی که در سال ۲۰۱۲ هدایت تیم ملی فرانسه را بر عهده گرفت، این بوده که "تا جایی که ممکن است پیش برود"، که این به معنای تلاش برای قهرمانی در رقابت های یورو است.

دشان در بخشی از مصاحبه خود توضیح داده است که او هشت مهاجم با مشخصات و خصوصیات متفاوت را به تیم ملی فرانسه فرا خواهنده و قرار نیست که همه آنها هم‌زمان بازی کنند، اما به لطف حضورشان، دشان گزینه های مختلف و با کیفیتی را در اختیار خواهد داشت.

تگ ها


تیم ملی فرانسه دشان فوتبال جهان کریم بنزما فوتبال