دشان: من مسئول این شکست هستم

دیدیه دشان، سرمربی تیم ملی فرانسه، پس از حذف غیرقابل باور این تیم از رقابت های یورو ۲۰۲۰ در مرحله یک هشتم نهایی، مسئولیت شکست را بر عهده گرفت....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، دیدیه دشان شب گذشته و پس از حذف فرانسه برابر سوییس در دور یک هشتم نهایی یورو ۲۰۲۰ گفت که مسئولیت کامل این شکست را بر عهده می گیرد.

فرانسه که پیش از این شکست بخت اول قهرمانی در یورو محسوب می شد، برابر تیم ملی سوییس که هیچکس برایش شانسی قائل نبود، پس از رسیدن به تساوی ۳-۳ در ۹۰ دقیقه، در ضربات پنالتی شکست خورد.

فرانسه که در دقیقه ۱۵ بازی دروازه خود را باز شده دیده بود، پس از دبل کریم بنزما در دقایق ۵۷ و ۵۹ و تک گل پل پوگبا در دقیقه ۷۵ به نظر می رسید که توانسته جواز حضور در مرحله یک چهارم نهایی و بازی برابر اسپانیا را کسب کند. اما دبل هریس سفروویچ و گل دقیقه ۹۰ ماریو گاورانوویچ بازی را به وقت های اضافی برد.

قهرمانان جام جهانی ۲۰۱۸ در وقت های اضافی خسته به نظر می رسیدند و نتوانستند گل پیروزی را به ثمر برسانند و پس از رفتن بازی به ضربات پنالتی، کیلیان امباپه ضربه پنالتی خود را از دست داد و سوئیس ۵-۴ در ضربات پنالتی پیروز میدان شد تا بازیکنان این تیم پس از سوت پایان بازی جشنی پرشور را برای اولین صعودشان به مرحله یک چهارم نهایی یک تورنمنت مهم از سال ۱۹۵۴ بر پا کنند.

دیدیه دشان بلافاصله مسئولیت این شکست را بر عهده گرفت و گفت که بازیکنانش پس از این شکست نیاز به زمان دارند و  اظهار داشت که توضیح دادن شکست‌شان برابر یک حریف نه چندان قدرتمند مانند سوییس، پیچیده است.

دشان گفت: "وقتی اوضاع بد پیش می رود، من مسئول هستم. من در کنار بازیکنانم هستم و آنها در کنار من هستند.

در این تیم یک وحدت و یکپارچگی وجود دارد. برای مدیریت و کنار آمدن با این شکست به زمان نیاز داریم. هیچ کس نمی تواند از کیلیان امباپه آزرده و ناراحت باشد. بدیهی است که او خودش هم بسیار تحت تأثیر این شکست قرار گرفته است."

فرانسه تا دقایق پایانی بازی ۳-۱ جلو بود اما دریافت دو گل در دقایق ۸۱ و ۹۰ بازی، همه چیز را بر باد داد. دشان اذعان داشت که تیمش "ضعف" نشان داد تا حریف بتواند به بازی برگردد و اضافه کرد بازیکنانش در رختکن تیم بسیار ناراحت هستند.

دشان افزود: "همیشه توضیح این چیزها پیچیده و سخت است. ما در نیمه اول بازی خود موفق نبودیم،  در نیمه دوم هر چه که لازم بود را انجام دادیم تا بازی را برگردانیم.

معمولا قدرت ما مستحکم و پابرجا است. ما ضعفی را نشان دادیم که اجازه بازگشت را به سوییس داد. پذیرفتن این شکست خیلی سخت و دردناک است، ما هر کاری از دستمان برمی آمد انجام دادیم تا این بازی به شکلی متفاوت پایان یابد.

فوتبال همین است. این مسابقات امروز برای ما به پایان رسید. هیچ فرمول جادویی وجود ندارد، باید دوباره تعادل و بالانس خود را بازیابیم."

تگ ها


تیم ملی فرانسه دشان یورو ۲۰۲۰ فوتبال جهان فوتبال