دعوت از بازیکنان لیگ۱ فرانسه؛ اعتصاب کنید!

سرمربی سابق PSG از بازیکنان لیگ۱ خواست در صورت اضافه نشدن تیمهای فصل آینده این لیگ به ۲۲ تیم دست به اعتصاب بزنند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، آنتوان کومبواره که سابقه هدایت دو تیم فرانسوی پاری سن ژرمن و تولوز در لیگ این کشور را دارد از بازیکنان فرانسوی خواست در صورتیکه تعداد تیمهای حاضر در فصل آینده لیگ۱ به ۲۲ تیم افزایش پیدا نکند دست به اعتصاب بزنند.

لیگ۱ فرانسه به دلیل بحران ناشی از اپیدمی کرونا فصل جاری خود را کاملا تعطیل کرده و صدرنشین لیگ، PSG را به عنوان قهرمان اعلام کرده است. دو تیم پایین جدولی آمیان و تولوز هم به دسته پایین‌تر سقوط کرده‌اند. این تصمیم فوتبال فرانسه انتقادهای زیادی به دنبال داشته و حتی باشگاه‌هایی مثل لیون و آمیان، فدراسیون فوتبال را به اقدام قانونی تهدید کرده‌اند.

کومبواره که سابقه هدایت PSG و تولوز را در کارنامه دارد پا را از این هم فراتر گذشته و خواهان اعتصاب بازیکنان لیگ۱ شده است. او در گفتگو با اکیپ گفت:" بازیکنان و مربیان باید با هم هماهنگ کرده و از شروع فصل آینده دست به اعتصاب بزنند. این تصمیم تبعات زیادی دارد و حتی به لیگهای آماتوری هم ضربه خواهد زد".

سرمربی سابق PSG و تولوز در ادامه گفت:" این تصمیم شتابزده می‌تواند زندگی بازیکنان را نابود کند و اصلا منصفانه نیست. من همیشه از بی‌عدالتی متنفر بوده‌ام. در میانه این همه بحران و ناامنی ناشی از  کرونا، ما باید متحد باشیم. ولی ما به اندازه کافی متحد نیستیم و این من را عصبانی می‌کند".

بیشتر بخوانید:

اعتراضات به تصمیم دولت فرانسه به اوج رسید

رسمی؛ کفش طلای لیگ فرانسه به امباپه رسید

 

 

تگ ها


فوتبال جهان فوتبال