دغدغه‌های دبیر و رکود احتمالی کشتی ایران

فدراسیون کشتی در حالی روزهای کرونایی را پشت سر می‌گذارد که هنوز برنامه‌های‌ سنگین و پرهزینه داخلی و خارجی این رشته به مرحله اجرا نرسیده است....

به گزارش مدال و به نقل از مهر، اواخر هفته گذشته بود علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی به تشریح وضعیت این رشته المپیکی و پرافتخار پرداخت که بخش اعظمی از این اظهارات، بسیار نگران کننده بود. وی در تازه ترین اظهارات خود به دغدغه‌های فراوان مالی و همچنین خالی شدن صحنه از حضور کشتی‌گیران آینده‌ساز خبر داد و آمارهای ناامیدکننده ای را مطرح کرد.

رئیس فدراسیون کشتی صراحتا گفت: «وضعیت به گونه ای است که در واقع باید ۲ فدراسیون را اداره کنیم؛ فدراسیون کشتی آزاد و فدراسیون کشتی فرنگی، اما به عنوان یک فدراسیون به آن نگاه می شود.در حالیکه ورزش‌های دیگر مانند والیبال، بسکتبال یا فوتبال یک رشته هستند، اما در کشتی ما ۵ رده سنی در آزاد و ۵ رده سنی در فرنگی و ۱۰تیم کامل داریم. فدراسیون کشتی در طول سال، حدود ۴۰ اعزام برون مرزی دارد که هر اعزام به طور میانگین حدود یک میلیارد تومان هزینه دارد. نکته قابل تامل اینجاست که این هزینه ها نیز فقط مختص به اعزام هاست، نه اردوها و مسائل دیگر!»

بحث دیگری که دبیر در خصوص آن اظهار نگرانی کرد، خالی شدن میدان از حضور آیده سازان کشتی بود. بطوریکه تا پایان دهه ۷۰ حدود یک و نیم میلیون کشتی‌گیر فعال وجود داشت، اما امروز این آمار به زیر پنجاه هزار نفر رسیده! به گفته دبیر این آمار بدان معناست که کشتی تا ۵ سال آینده رو به تعطیلی خواهد رفت و زنگ خطر کشتی به صدا درآمده است.

پس از اظهارات قابل تامل علیرضا دبیر و هشدار در خصوص آینده کشتی ایران، رئیس کمیته ملی المپیک هم وارد گود شد و به این دغدغه‌ها واکنش نشان داد. سید رضا صالحی امیری در پاسخ به برخی دغدغه‌های رئیس فدراسیون کشتی گفت: کشتی به عنوان یک ارزش فرهنگی تاریخی باید مورد توجه قرار گیرد. ما همه توان خود را برای کشتی گذاشته ایم. وزارت ورزش در حدود ۱۵ میلیارد تومان برای این رشته در نظر گرفته است. همچنین حمایت‌های نقدی و غیرنقدی که در مجموع ۳۰ میلیارد کمک غیر مستقیم و ۲ و نیم میلیارد کمک مستقیم خواهد شد. اما بیش از این توان حمایت وجود ندارد که آن هم به دلیل محدودیت‌های خودمان است.

صالحی امیری به اهمیت منابع انسانی در کشتی هم اشاره کرد و گفت: همه چیز پول نیست و ما باید به منابع انسانی هم توجه داشته باشیم. شهرستان جویبار در شمال کشور و مناطق دیگری در نقاط مختلف ایران، هر کدام در کشتی حایز اهمیت هستند. بطور کلی این نیروی انسانی و پیشکسوتان هستند که می توانند باعث ارتقای جایگاه و اهمیت ورزش شوند. در گذشته هم که پول و حمایت های کافی از ورزش نبود، این منابع انسانی بودند که باعث رونق ورزش می‌شدند.

آنچه مسلم است فدراسیون کشتی روزهای سخت و پر فراز و نشیبی را تا حضور در بازیهای المپیک توکیو پیش رو دارد و اگر مورد حمایت های مالی و معنوی متولیان ورزش و اسپانسرهای مالی قرار نگیرد، بعید به نظر می رسد بتواند همچون گذشته به عنوان پرافتخارترین ورزش ایران در میادین جهانی و المپیک عرض اندام کند.

بیشتر بخوانید:

حسن یزدانی فینالیست رقابت مجازی اتحادیه جهانی شد

حضور قهرمانان کشتی در مناطق محروم سیستان و بلوچستان

 

 

تگ ها


فدراسیون کشتی علیرضا دبیر سید رضا صالحی امیری کشتی