دفاعیه زلاتان درباره درگیری با لوکاکو

انتظار نمی رود که زلاتان ابراهیموویچ به خاطر درگیری با روملو لوکاکو و سخنانی که راجع به جادوگری و "وودوو" خطاب به بازیکن اینتر بر زبان آورده است، به نژادپرستی متهم و محروم شود....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، در دیدار دو تیم اینتر و میلان در دیدار یک پهارم نهایی کوپا ایتالیاف زلاتان و لوکاکو درگیری شدیدی با یکدیگر داشتند و هر دو طرف الفاظ توهیم آمیز و جملات زننده ای را خطاب به هم بر زبان آوردند. از آنجا که این بازی نیز مثل دیگر بازی های این ماه ها بدون تماشاگر و در استادیوم خالی برگزار می شد، صدای این دو به وضوح در ورزشگاه و همچنین از تلویزیون قابل شنیدن بود.

زلاتان ابراهیموویچ در میانه درگیری به لوکاکو گفته بود "خر کوچولو" و "برو به مامانت زنگ بزن و به وودوو و جادو جمبلت برس".

زلاتان در دفاعیه خود هرگونه توهین نژادی را رد کرده و همچنین لوکاکو نیز او را متهم به نژادپرستی نکرده است.

زلاتان به بازرسانی که این موضوع را بررسی می کردند توضیح داده که این کنایه در واقع به ماجرای خاصی که لوکاکو داشت و در سال ۲۰۱۷ به روزنامه ها هم کشیده شد اشاره داشته است.

طعنه زلاتان به لوکاکو راجع به جادوگری به ماجرایی باز می گردد که یکی از مدیران و سهامداران تیم اورتون، فرهاد مشیری، بازگو کرده است. مشیری گفته که در سال ۲۰۱۸ لوکاکو پیشنهاد تمدید قرارداد با اورتون را به خاطر توصیه جادوگرش رد کرده بود.

ماجرا از این قرار بود که اورتون قراردادی بهتر از چلسی به لوکاکو پیشنهاد کرد و لوکاکو و ایجنتش نیز در جلسه ای برای امضای قرارداد حاضر شدند. همه چیز خوب پیش می رفت تا وقتی که لوکاکو به مادرش زنگ زد. سپس او گفت که به سفری زیارتی در آفریقا یا همان دور و برها رفته و با جادوگری دیدار کرده و به او گفته اند که لوکاکو باید به چلسی برود.

البته لوکاکو این داستان را رد کرده و در نهایت هم به جای چلسی به منچستریونایتد رفت. لوکاکو حتی بعدها مشیری را تهدید کرد که از او به خاطر این داستان شکایت خواهد کرد.

زلاتان با ارائه روزنامه هایی که در آن زمان به این موضوع پرداخته بودند می تواند از اتهام نژادپرستی تبرئه شود چرا که این واقعه ای است که در ملا عام اتفاق افتاده و ربطی به کلیشه های نژادی که ریشه های آفریقایی لوکاکو را مسخره کند ندارد.

زلاتان همچنین مجبور شد راجع به "الاغ کوچولو" هم توضیح دهد! عبارتی که در انگلیس در توصیف بازیکنانی که هیچ مهارتی ندارند به کار برده می شود.

این موضوع هم به زمانی برمی گردد که زلاتان با لوکاکو در منچستریونایتد هم تیمی بود و هر بار که لوکاکو می توانست در تمرینات توپ را به خوبی کنترل کند به او پول جایزه می داد.

بازرسانی که بررسی این دعوا را به عهده دارند، با لوکاکو نیز صحبت کرده اند، اما او زلاتان را به هیچ وجه به نژادپرستی و توهین نژادی متهم نکرده است.

در واقع این موضوع که زلاتان به خاطر نژادپرستی و توهین های نزادی محکوم خواهد شد، تنها در رسانه ها مطرح شد و هیچ پایه و اساسی از ابتدا نداشت.

بیشتر ببینید:

وقتی زلاتان ابراهیموویچ عصبانی می‌شود!

گفتگوی جالب آمبروزینی با زلاتان; دو ستاره محبوب میلان

 

 

تگ ها


آث میلان زلاتان ابراهیموویچ اینتر میلان روملو لوکاکو فوتبال جهان سری آ فوتبال