دفاع راست پاشنه آشیل پرسپولیس و تیم یحیی

لیست پرسپولیس اگرچه پر از ستاره و مهره های کارآمد است اما هنوز در برخی پست ها از جمله دفاع راست مشکل اساسی دارد....

به گزارش مدال، باشگاه پرسپولیس با از دست دادن عمده زمان مفید برای نقل و انتقالات، تمام فعالیت های خود را در این زمینه در ساعات پایانی انجام داد. به گونه ای که احمدزاده یک روز قبل از پایان زمان نقل و انتقالات و ماهینی در آخرین ساعات از لیست خارج شدند.

پرسپولیسی‌ها بعد از جونیور براندائو، چند بازیکن دیگر را در این پنجره از لیست خود خارج کردند و با یک بازیکن تا اینجای کار به توافق رسیدند تا قرارداد رسمی امضا کنند. آدام همتی، فرشاد احمدزاده، حسین ماهینی و محمدامین اسدی بازیکنانی بودند که قطعا از پرسپولیس جدا شدند و کریستین اوساگونا تنها بازیکنی بود که در این مدت به جمع سرخپوشان پیوست.

در این میان و طبق اعلام مسئولان باشگاه پرسپولیس قرار است تنها یک مهاجم خارجی دیگر که طبق نظر گل محمدی، استوکس است به جمع سرخ ها اضافه شود و با جذب این مهاجم خارجی، فعالیت های نقل و انتقالاتی پرسپولیس به پایان خواهد رسید مگر این که در ادامه راه یک بازیکن آزاد با تصمیم کادر فنی به این تیم اضافه شود. اما موضوع این است که پرسپولیس به رغم داشتن مهره های فراوان هنوز در برخی پست ها با مشکل کمبود بازیکن مواجه است. چرا که موازنه خوبی برای پست ها و مناطق مختلف زمین صورت نگرفته است.

نگاهی به خطوط مختلف زمین نشان می دهد که پرسپولیس درون دروازه و در حالی که اکثر تیم‌های لیگ برتر با مشکل دروازه‌بان مواجه هستند، با ۲ دروازه‌بان با سطح بالای فنی قرارداد دارند. علیرضا بیرانوند، شماره یک تیم ملی است و رادوشوویچ هم یکی از بهترین فصل‌های خود را سپری می‌کند

در خط دفاعی، سیدجلال حسینی، شجاع خلیل زاده، محمدحسین کنعانی‌زادگان و یک بازیکن جوان، در قلب دفاع بازی می کنند و محمد انصاری و محمد نادری گزینه های یحیی در دفاع چپ به شمار می‌روند. اما در سمت راست، تنها گزینه مهدی شیری است. تا همین چند روز قبل حسین ماهینی و آدام همتی دیگر گزینه ها برای حضور در این منطقه بودند اما وقتی با نظر گل محمدی در لیست مازاد قرار گرفتند، شیری به تنها مدافع راست پرسپولیس تبدیل شد که باید در لیگ، حذفی و لیگ قهرمانان آسیا به میدان برود. مدافع متوسطی که قطعا نمی تواند خیال یحیی را از این منطقه در 3 جبهه مختلف راحت کند.

اگرچه سیامک نعمتی نیز توانایی بازی در دفاع راست را دارد و حتی کالدرون از شجاع خلیل زاده نیز در این پست بازی گرفت اما تردیدی نیست که نعمتی یک دفاع راست کلاسیک نیست و دلیل اصلی دعوای شجاع با کالدرون نیز همین تغییر پست بود. بنابراین به نظر می رسد که سرخ ها در پست دفاع راست با مشکل جدی مواجه هستند که اگر گل محمدی برای آن فکری نکند این منطقه از زمین به پاشنه آشیل تیمش در مواجه با حریفان پرقدرت داخلی و آسیایی تبدیل خواهد شد.

 

بیشتربخوانید:
سوال روز؛پرسپولیس پول دارد یا ندارد؟

 

 

تگ ها


دفاع راست پاشنه آشیل پرسپولیس اخبار پرسپولیس اخبار نقل و انتقالات نقل و انتقالات فوتبال