دفاع غلام محمدی از انتخاب آزادکاران المپیکی

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد اعتقاد دارد انتخاب شاگردانش برای المپیک توکیو به شکلی کاملا عادلانه و قانونمند اتفاق افتاده است....

به گزارش "ورزش سه"، بعد از طی شدن حدود دو سال پروسه بالاخره امروز ۶ آزادکار المپیکی ایران یعنی رضا اطری، مرتضی قیاسی، مصطفی حسین خانی، حسن یزدانی، محمدحسین محمدیان و امیرحسین زارع برای اعزام به توکیو انتخاب شدند.


غلامرضا محمدی سرمربی تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان در گفت و گو با روابط عمومی فدراسیون کشتی، در مورد نحوه انتخاب تیم اعزامی به المپیک گفت: از ۲ سال گذشته کار ما برای شناسایی نفرات به منظور حضور در المپیک توکیو آغاز شد و رقابت های مختلفی از جمله مسابقات جهانی، قهرمانی آسیا، گزینشی المپیک، تورنمنت های بین المللی، انتخابی تیم ملی، جام تختی، لیگ و انتخابی درون اردویی ملاک کار ما بود و در این مدت تمامی نفرات مدعی و کسانی که می توانستند به تیم ملی کمک کنند مورد بررسی قرار گرفتند و محک خوردند.


وی ادامه داد: تمامی برنامه های ما جهت انتخاب ملی پوشان از پیش اعلام شده بود و طبق همان برنامه ها نسبت به انتخاب کشتی گیران اقدام کردیم و آخرین مرحله ما نیز رقابت های بین المللی در لهستان بود که کشتی گیران با توجه به عملکردشان به تیم ملی راه یافتند.


محمدی در مورد انتخاب نفرات به منظور حضور در رقابت های جهانی ۲۰۲۱ نروژ عنوان کرد: با توجه به اینکه کمتر از ۲ ماه پس از المپیک این مسابقات برگزار می شود، کار ما از رقابت های جام تختی تهران آغاز شده و در ادامه راه نیز تورنمنت های بین المللی را پیش رو داریم.


وی افزود: در چند روز آینده نحوه اجرای چرخه انتخابی برای انتخاب نفرات به منظور حضور در رقابت های جهانی ۲۰۲۱ نروژ را به صورت مکتوب و از طریق سایت رسمی فدراسیون کشتی اعلام می کنیم و همانند چرخه انتخابی المپیک، نسبت به اجرای آن اقدام خواهیم کرد.


سرمربی تیم ملی کشتی آزاد در پایان گفت: با توجه به اینکه زمان ما تا رقابت های جهانی محدود است و بازی های المپیک نیز بالاترین سطح رویداد کشتی در جهان محسوب می شود، تصمیم کادر فنی این است که هر کشتی گیری که موفق به کسب مدال در المپیک شود، بدون برگزاری انتخابی و به صورت مستقیم به رقابت های جهانی ۲۰۲۱ نروژ نیز اعزام شود.

تگ ها


غلامرضا محمدی کشتی کشتی