دفاع مربی افسانه‌ای میلان از هو شدن دوناروما

آریگو ساکی مربی پرافتخار ایتالیایی از رفتار هواداران میلان در قبال جیجو دوناروما تعجب نکرده است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، تقریباً در اواخر فصل گذشته بود که جان لوئیجی دوناروما و باشگاه میلان بر سر تمدید قرارداد با یکدیگر به توافق نرسیدند و این امر باعث شد که دروازه بان ملی پوش ایتالیایی از روسونری جدا شود و به پاری‌سن ژرمن بپیوندد؛ موضوعی که ناراحتی هواداران میلان از دوناروما را در پی داشت.

چهارشنبه گذشته دو تیم ایتالیا و اسپانیا در چارچوب دیدار نیمه‌نهایی رقابت‌های لیگ ملت ها به مصاف یکدیگر رفتند‌. این بازی در ورزشگاه سن‌سیرو برگزار می‌شد و مطابق انتظار هواداران خشمگین میلان که در استادیوم حاضر بودند از خجالت دوناروما در آمدند.

آریگو ساکی  مربی سابق میلان و تیم ملی ایتالیا در مورد هو شدن دوناروما به نشریه گاتزتا دلواسپورت گفت:« هرگز در زندگی‌ام کسی را هو نکرده‌ام اما گاهی اوقات مردم واقعاً برای انجام چنین اهانت‌هایی مصمم می‌شوند. مشخصاً در این بین خیانتی صورت گرفته است. در فوتبال هم مانند زندگی روزمره خیانت کردن تاوان دارد و باید آن را پرداخت. بنابراین از هو شدن دوناروما توسط چند هوادار شوکه نشوید.»

مربی سابق میلان سپس به وضعیت فعلی میلان با هدایت استفانو پیولی اشاره کرد و سرمربی این تیم را به خاطر تغییر و تحولاتی که در روسونری به وجود آورده ستود.

ساکی گفت:« پیولی به میلان هویت داده است. فوتبال خوبی که تیم او با این گروه بسیار جوان از بازیکنان ارائه می‌کند، تقریباً یک معجزه است.»

میلان پس از ۷ هفته از آغاز فصل جدید سری  A هنوز شکست نخورده است و با کسب ۱۹ امتیاز از ۲۱ امتیاز ممکن در رده دوم جدول قرار دارد.

تگ ها


پاری سن ژرمن آث میلان فوتبال جهان جان لوئیجی دوناروما ایساک ساکی سری آ فوتبال