دفاع پرسپولیس ۶ سال پیرتر از استقلال

- شفر با جوان کردن خط دفاعی، میانگین سنی استقلال را هم در دربی کاهش داد ......

- شفر با جوان کردن خط دفاعی، میانگین سنی استقلال را هم در دربی کاهش داد.

شفر برای اولین دربی اش ریسک بزرگی کرد. میانگین سنی استقلال در این بازی نزدیک به ۱،۵ سال از تیم برانکو کمتر است. اما ریسک بزرگ شفر در خط دفاع بوده است. خط دفاع استقلال حدود ۶ سال از دفاع پرسپولیس جوان تر است. همه بازیکنان مسن پرسپولیس در خط دفاع جمع شده اند تا از تجربه شان استفاده کنند. در آن سو جوان ترین بازیکنان استقلال در خط دفاع هستند. در کل میانگین سنی بازیکنان فیکس پرسپولیس در این بازی ۲۷،۴ است و میانگین سنی استقلالی ها فیکس ۲۶.

دروازه بان: ۲۵=۲۵

در خط دروازه هر دو تیم دروازه بانی با سن ۲۵ سال حضور دارد. با این تفاوت که گلر ۲۵ ساله پرسپولیس تجربه خیلی بیشتری از حسینی دارد. حسینی اولین دربی اش را تجربه می کند ولی گلر ملی پوش پرسپولیس، همین فصل قبل در دو بازی رفت و برگشت مقابل استقلال بازی کرد.

دفاع: ریسکِ بزرگ شفر

پیرترین بازیکنان پرسپولیس در خط دفاعی این تیم حضور دارند و در آن سمت جوان ترین بازیکنان استقلال هم مدافعان هستند. پرسپولیس کلا دو بازیکن بالای سی سال در دربی دارد که هم سیدجلال و هم ماهینی در خط دفاع حضور دارند. در کل ترکیب چهار نفره پرسپولیس با حسینی۳۵ ساله، شجاع ۲۸ ساله، ماهینی ۳۱ ساله و انصاری ۲۶ ساله شکل گرفته است که میانگین سنی این چهار بازیکن، فیکس سی سال است. 

اما در اردوی استقلال، فقط دو بازیکن زیر ۲۳ سال در ترکیب حضور دارند که هر دو هم در پست دفاع به بازی می روند. مجید حسینی ۲۱ ساله و میلاد زکی پور ۲۲ ساله باید در کنار روزبه چشمی ۲۴ ساله و وریا غفوری ۳۰ ساله از دروازه تیم شان محافظت کنند. ترکیبی که میانگین سنی ۲۴،۲ سال را شکل داده است. خط دفاع استقلال جوان ترین پست تیم شفر در دربی است.

هافبک: برد با پرسپولیس

پرسپولیس هافبک های جوان تر و دونده تری از استقلال دارد. استقلال برای خط هافبک چهار نفره اش روی امید ابراهیمی و خسرو حیدری حساب باز کرده که سن شان از عدد سی عبور کرده است. در کنار این دو بازیکن، داریوش شجاعیان و فرشید باقری جوان حضور دارند که میانگین سنی هافبک استقلال را به عدد ۲۸،۵ می رساند. اما در آن سو هیچ کدام از هافبک های پرسپولیس در دربی ۸۵ به سن سی سالگی نرسیده اند. اتفاقا بشار رسن ۲۰ ساله به عنوان جوان ترین بازیکن زمین هم در خط هافبک چهار نفره پرسپولیس حضور دارد. به غیر از رسن، امیری ۲۹ ساله، ربیع خواه ۲۹ ساله و کامیابی نیا ۲۸ ساله حضور دارند که میانگین سنی هافبک پرسپولیس را در عدد ۲۶،۲ نگه دارند.

مهاجم: ۲۵ سالگی

خط حمله پرسپولیس از علیپور ۲۳ ساله و منشای ۲۸ ساله شکل گرفته است. در آن سو استقلال به فرشید اسماعیلی ۲۳ ساله و علی قربانی ۲۷ ساله بازی داده است. یعنی در مجموع خط حمله پرسپولیس فقط یک سال مسن تر از دو مهاجم استقلال است. 

 

 

تگ ها


اخبار روز پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال