۳۹۰ دقیقه؛ فاصله زمانی از آخرین گل استقلال

از آخرین باری که شاگردان فرهاد مجیدی در جریان بازی دروازه حریفان را باز کردند، ۳۹۰ دقیقه می گذرد....

به گزارش "ورزش سه"، استقلال و ذوب آهن در مرحله یک هشتم نهایی رقابت های جام حذفی، در دیداری حساس به مصاف هم می روند. این بازی که امشب و از ساعت ۱۹:۳۵ در استادیوم آزادی برگزار خواهد شد، باید حتما یک برنده داشته باشد و به همین دلیل این مسابقه برای دو تیم بسیار حائز اهمیت است.


استقلال در شرایطی پای به این مسابقه می گذارد که ۱۰ روز پیش و در دیداری از هفته بیست و دوم لیگ برتر مغلوب ذوب آهن شد و آبی پوشان امروز برای جبران آن شکست و همچنین فراموشی باخت تلخ در شهرآورد تهران مقابل پرسپولیس، به مصاف شاگردان مجتبی تقوی می روند.


شاگردان فرهاد مجیدی در حالی به مصاف ذوب آهن می روند که در بازی های اخیر با مشکل گلزنی روبرو بوده اند. استقلال که در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا توفانی ظاهر شد و در ۴ بازی ابتدایی خود ۱۳ گل به ثمر رساند، پس از آن و در ۴ بازی اخیر خود تنها یک بار و از روی نقطه پنالتی موفق به گلزنی شده است.


این آمار عجیب و نگران کننده در تعداد بازی های یکسان، نشان از خستگی شاگردان مجیدی به دلیل حضور در لیگ قهرمانان آسیا و بازی های فشرده دارد. آبی پوشان که به دلیل لغو بازی با صنعت نفت، توانستند با انرژی و انگیزه بالا در بازی های آسیایی حضور پیدا کنند، در چهار بازی ابتدایی خود بارها و بارها به روی دروازه رقیبان موقعیت خلق کردند و به آمار استثنایی ۱۳ گل زده رسیدند.


با توجه به برگزاری فشرده بازی ها، رفته رفته قوای بدنی استقلالی ها تحلیل رفت و اکنون آنها در چهار بازی قبلی خود شامل ۲ بازی آسیایی و ۲ بازی در لیگ برتر تنها یک بار موفق به گلزنی شده اند که آن یک گل نیز توسط شیخ دیاباته و از روی نقطه پنالتی در بازی با الشرطه به ثمر رسید.


به طور کلی، آخرین گل استقلالی ها در جریان بازی، به دیدار برگشت مقابل الدحیل برمیگردد جایی که مهدی قایدی در دقیقه ۶۰ موفق شد گل تساوی را وارد دروازه نماینده قطر کند. با احتساب ۳۰ دقیقه پایانی آن بازی و ۴ دیدار کامل برابر الاهلی، الشرطه، ذوب آهن و پرسپولیس، اکنون شاگردان مجیدی ۳۹۰ دقیقه است در جریان بازی و به طور کلی ۲۵۶ دقیقه در تمامی بازی ها موفق به گلزنی نشده اند.


ارسلان مطهری و مهدی قایدی که امیدهای اصلی استقلال برای گلزنی در بازی امروز محسوب می شوند، امید زیادی دارند تا به این طلسم پایان دهند. ضمن اینکه باید این نکته را متذکر شد که شاگردان مجیدی در بازی های اخیر فرصت های بیشماری را به روی دروازه رقبا خلق کرده ولی در زدن ضربات پایانی بی دقت بودند و همین مسئله منجر به ناکامی آنها در باز کردن دروازه رقبا شد وگرنه آبی پوشان در ایجاد شانس گلزنی به روی دروازه حریفان، عملکرد خوبی داشتند.

تگ ها


استقلال تهران