دقیقه 24؛ شماره 24، نوروزی روحت شاد!

بامداد 9 مهرماه 1394، خبری منتشر شد که باورش برای اهالی ورزش سخت و محال بود. هادی نوروزی کاپیتان جوان و فقید پرسپولیس در اثرایست قلبی دارفانی را وداع گفته بود....

بامداد 9 مهرماه 1394، خبری منتشر شد که باورش برای اهالی ورزش سخت و محال بود. هادی نوروزی کاپیتان جوان و فقید پرسپولیس در اثرایست قلبی دارفانی را وداع گفته بود.

به گزارش خبرنگار مدال، هادی نوروزی متولد 28 تیر 1364 در بابل بود. او که سابقه بازی در باشگاه‌های داماش ایرانیان، پرسپولیس و نفت تهران را داشت در فصل 85-86 به پرسپولیس پیوست، اما حتی یک بازی هم نکرد و بعد از یک فصل نیمکت نشینی در تیم بزرگ پایتخت، به داماش ایرانیان رفت و در 22 بازی که برای این تیم انجام داد، 10 گل به ثمر رساند. پس از درخشش در لیگ آزادگان، به پرسپولیس بازگشت و در اولین فصل حضور مجددش در این تیم، بیشتر به عنوان بازیکن تعویضی به میدان می‌رفت اما به مرور به یکی از بازیکنان ثابت تیمش تبدیل شد  و یکی از 11 مرد اصلی پرسپولیس. نوروزی فقید، فصل88-89 را با درخشش آغاز کرد و در اولین بازی فصل مقابل مس کرمان دو گل به ثمر رساند. در دربی 68 نیز توانست گل تساوی پرسپولیس را به ثمر برساند. درخشش در پرسپولیس نهایتاً منجر به دعوت نوروزی به تیم تیم ملی توسط افشین قطبی شد و در آن مقطع 9 بازی در رده ملی انجام داد.
با روی کار آمدن حمید درخشان نوروزی در بازی مقابل نفت مسجدسلیمان در دقیقه 56 به محض ورود به زمین گل زد و بازیکن محبوب این سرمربی شد. هادی تا پایان فصل با گل ها و پاس گل های موثر خود به تاثیر گذارترین و محبوب ترین بازیکن پرسپولیس تبدیل شد و در انتهای فصل با جدایی محمد نوری به عنوان کاپیتان اول پرسپولیس انتخاب شد.
او مقابل پدیده که بازوبند کاپیتانی پرسپولیس را بر بازو داشت با دادن پاس گلی زیبا و سوپر گلی تماشایی که آخرین گل این فوتبالیست بااخلاق بود، فصل پانزدهم را شروع کرد.
نوروزی که دارای دو فرزند به نام هانی و هانا است در بامداد روز پنجشنبه 9 مهر1394 ساعت 4 صبح بر اثر ایست قلبى درگذشت و انتقال او به بیمارستان آتیه تهران هم نتیجه‌ای در پی نداشت. مراسم تشییع  پیکر او در روز جمعه  10مهر 1394در ورزشگاه آزادی با جمعیتی نزدیک به 35 هزار نفر برگزار شد. پیکر نوروزی به زادگاهش منتقل و در روستای کپورچال بابل به خاک سپرده شد.
از آن روز به بعد هواداران و دوستداران هادی در دقیق 24 بازی های پرسپولیس به یاد بازیکن شماره 24 تیم شان، همواره او را تشویق م یکنند و یادش را گرامی می دارند. پیراهن شماره 24 پرسپولیس پس از هادی نوروزی برای همیشه بایگانی شد...

 

بیشتر بخوانید:

به بهانه 9 مهر سالروز درگذشت هادی نوروزی/ مارت بمیره مار

تگ ها


باشگاه پرسپولیس کاپیتان فقید پرسپولیس شماره 24 پرسپولیس سالگرد هادی نوروزی پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال