دلال‌ها به فوتبال ایران آسیب زده‌اند/می گویند همه چیز محرمانه است

پیشکسوت باشگاه استقلال گفت: بهتر است مسئولان فدراسیون فوتبال با مردم صادق بوده و  رقم قرارداد سرمربی تیم ملی را به مردم بگویند....

غلامرضا فتح آبادی در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد رقم  قرارداد ویلموتس که حرف و حدیث های زیادی را به  وجود آورده، گفت: این قرارداد اگر شفاف مطرح می شد هرگز چنین گمانه زنی هایی برای آن رخ نمی داد، اهالی فوتبال، مردم و رسانه ها حق دارند بدانند کسی که هدایت تیم ملی را به عهده گرفته با چه مبلغی با فدراسیون فوتبال به توافق رسیده، انتظار مردم بالا نیست اما مسئولان فوتبال باید با شفافیت کامل با مردم در ارتباط باشند تا جامعه نسبت به آنها بی اعتماد نشود.

وی تاکید کرد: این موضوع بیشتر در کشور ما رخ می دهد چرا که اکثر کشورهای صاحب فوتبال  قرارداد بازیکنان و مربیان را به طور شفاف بیان می کنند. اتفاقی هم نمی افتد اما در فوتبال ما همه چیز محرمانه است. بازیکنان و مربیان هستند که با یک تیم  قرارداد می بندند اما به دروغ می گویند به هیچ تیمی نخواهند پیوست اما به یک باره عکس آنها را می بینیم که پیراهن تیم جدید را در دست گرفته و به مردم نشان می دهند. بنابراین بهتر است با مردم صادق باشند تا مردم هم به آنها اعتماد کنند.

فتح آبادی در مورد بحث دلالی در فوتبال کشورمان هم گفت: متاسفانه عده ای سودجو نام خود را مدیر برنامه گذاشته اند و با همین روش به دنبال پورسانت های کلان هستند. از زمانی که پول حرف اول را در فوتبال ایران زد رشد این دلال ها هم بیشتر شد. آنها فقط به دنبال منافع خود هستند و اصلا به موفقیت فوتبال ایران فکر نمی کنند بنابراین جا دارد مسئولان کشور و نهادهای نظارتی در این خصوص ورود جدی کرده تا دست آنها را کوتاه کنند زیرا یکی از دلایل اینکه ما در فیفا شکایت های زیادی داریم همین ها هستند که باعث این اتفاق ناخوشایند شده اند.

فتح آبادی در پایان و در پاسخ به این پرسش که اگر لیگ شروع شود چه تیمی به قهرمانی خواهد رسید، گفت: در حال حاضر پرسپولیس شانس بیشتری دارند. آنها ۱۰ امتیاز جلو هستند و این یک امتیاز برای آنهاست. اما فوتبال قابل پیش بینی نیست، یک زمان روی خوش به یک تیم نشان می دهد و زمانی دیگر کاملا تیم در لاک بدشانسی فرو می رود، بنابراین هنوز تیم هایی چون استقلال، سپاهان و تراکتورسازی هم شانس دارند اما در این زمانی قهرمان مشخص می شود که سوت پایان لیگ به صدا درآمده باشد.

تگ ها


فدراسیون فوتبال تیم فوتبال پرسپولیس وزارت بهداشت