دلایل افت بایرن‌؛ وقتی هالیوود، بالیوود می‌شود

سال 2013؛ روزی که یوپ هاینکس از مونیخ رفت، بایرن روی قله فوتبال اروپا بود ......

سال 2013؛ روزی که یوپ هاینکس از مونیخ رفت، بایرن روی قله فوتبال اروپا بود. نمایشی مقتدر برابر بورسیا دورتموند آماده و بالا بردن جام در ویمبلی. این آخرین سکانس ماندگار بایرن مونیخ در دنیای فوتبال بود. کارلو آنچلوتی، پپ گواردیولا و حتی بازگشت یوپ هاینکس هم نتوانست تیم رویایی سال 2013 را بازسازی کند. تیمی که بعد از فینال سال 2013 دوستاره دورتموند، لواندوفسکی و مت هوملز را هم جذب کرد تا اف‌سی هالیوود کماکان پرستاره بماند. پرستاره اما ناکام.

ستاره‌های هالیوودی بایرن مونیخ، اما در این هفته‌ها تبدیل به بازیگران بالیوودی شده‌اند؛ شبیه فیلم‌های سینمای هندوستان که همه‌چیز در آن اغراق گونه به نظر می‌رسد و معمولا کیفیتی ندارند. بایرن مونیخ دوران نیکو کواچ دقیقا در همین وضعیت گرفتار شده است. تیمی که از نمای دوردست بازیکنان بزرگی در آن بازی می‌کنند، اما وقتی ستاره‌هایش را تحلیل می‌کنید، آخرین نمایش خوبشان را یادتان نمی‌آید.

از آخرین بازی قابل‌قبول مت هوملز و بواتنگ مدتها می‌گذرد. توماس مولر، چندسالی است که فقط به خاطر اسمش در مونیخ حضور دارد و کیفیتی که ارائه می‌کند، اختلافی فاحش با بازیکن اثرگذار چندسال پیش دارد.

مانوئل نویر عادت کرده هر توپی که به سمت دروازه‌اش می‌آید را گل بخورد و آرین روبن و فرانک ریبری، در مرز بازنشستگی هنوز در ترکیب اصلی باوارایی‌ها قرار دارند.

این روزها خبر اخراج نیکو کواچ بحث داغ رسانه‌های آلمانی است. اخراج مربی کروات که ثابت کرد ایده خاصی برای نشستن روی نیمکت باشگاه بزرگ آلمانی نداشت، اما با اخراج کواچ و آمدن هر مربی دیگری، مشکلات بایرن سر جای خودش باقی است. تیمی که ستاره‌های هالیوودی‌اش مدتهاست در قواره فیلم‌های بالیوودی بازی می‌کنند.

تگ ها


بایرن مونیخ فوتبال