دلایل افت رئال مادرید

رئالی ها از خیرونا هم شکست خوردند تا فاصله امتیازی شان با بارسا به عدد 8 برسد ......

رئالی ها از خیرونا هم شکست خوردند تا فاصله امتیازی شان با بارسا به عدد 8 برسد.

باخت رئال مادريد در ورزشگاه مونتيليوي مقابل خيرونا، تأييدي بر روند ناكامي هاي تيم زيدان بود. اين نتيجه در شرايطي رقم خورد كه بازي در منطقه بحران زده كاتالونيا و در شرايطي برگزار مي شد كه با اعلام استقلال كاتالونيا از دولت مركزي اسپانيا، سرنوشت باشگاه خيرونا در رقابت هاي لاليگا هم مثل بارسلونا و اسپانيول مبهم است اما خيروناي تازه صعود كرده به لاليگا، در فصل جاري عملكرد خوبي داشته و مقابل هر سه تيم شهر مادريد، اتلتيكو، رئال و ختافه، به امتياز رسيده.

در اين بازي همه آنچه مي شد براي رئال بد پيش برود، به بدترين نحو ممكن پيش رفت. در اين گزارش قصد داريم تا به مرور علل و عواملي كه رئال را در اين بحران گير انداخته بپردازيم. اوضاع رئال به نحوي است كه نه تنها شانس بسيار كمرنگي براي دستيابي به جام قهرماني لاليگا دارد، بلكه ترديدهاي زيادي هم در مورد موفقيت آنها درتورنمنت هاي ديگر از جمله ليگ قهرمانان اروپا ايجاد شده.

1-پايان دوره موفق در بازي هاي خارج از خانه: كاملاً مشخص بود كه در طول فصل در بازي هاي خانگي اش مشكلاتي دارد. آنها در خارج از خانه خوب نتيجه مي گرفتند و با ارائه عملكردي خوب در تمام بازي هايشان در خارج از برنابئو به پيروزي رسيده بودند اما ناكامي در خانه خيرونا پاياني بود بر روند شكست ناپذيري شاگردان زيدان در خارج از خانه. نتيجه اي كه ركورد بردهاي متوالي شان در خارج از خانه در لاليگا را متوقف كرد و در همان 13 بازي ماند.

2- خط حمله عصبي: خط حمله رئال كه بارها تيم را از شرايط پيچيده نجات داده، اين بار نتوانست كاري از پيش ببرد. كريس كه تابه اينجاي لاليگا تنها يك بار براي تيمش گلزني كرده، مقابل خيرونا نااميد كننده ظاهر شد و ارتباط خاصي با بازي تيمش نداشت. بن زما هم كه هدفش بيشتر برانجام كار گروهي بود تا آسيب رساندن به تيم حريف، حرفي براي گفتن نداشت. همه چيز برخلاف پيش بيني ها پيش رفت و مدافعان خيرونا خيلي راحت اين دو بازيكن را مهار كردند.

3- تنها ايسكو در حد و اندازه ها ظاهر شد: در اين ديدار حساس تنها ايسكو در حد و اندازه هاي شرايط سخت تيمش ظاهر شد. او علاوه بر گلي كه زد، تلاش زيادي داشت و مسئوليت حركات تهاجمي تيم را به دوش مي كشيد و سعي داشت تا از هم تيمي هايش بازي بگيرد. او تنها بازيكن رئال است كه در حد و اندازه هاي فصل پيشش است. تلاش هاي او در مونتيليوي بي فايده بود ؛ چون در زمين حسابي تنها بود ولي با اين وجود براي زدن گل تساوي و كسب يك امتياز از اين بازي با تمام توان جنگيد و البته به نتيجه نرسيد.

4- مشكلات بازيكنان جناحي: بازي تهاجمي بازيكنان جناحي كه نقش پر رنگي در برنامه هاي زيدان دارد، در اين فصل در مقايسه با فصل قبل افت چشمگيري داشته. كاملاً مشخص است كه اشرف زير سايه دني كارواخال كار سختي دارد. او بازيكن خوبي است و زيدان در بازي با خيرونا بايد از گزينه بهتري استفاده مي كرد. مارسلو هم در اين فصل آن بازيكن ويرانگري كه در فصول قبلي از او سراغ داشتيم، نيست. شايد مصدوميت اخيرش مانع از آن شده كه در اوج باشد.

5-مصدوميتي تازه: مصدوميت ها دست از سر تيم مادريدي برنمي دارند و در فاز ابتدايي فصل جاري، زيدان شاهد مصدوميت پي درپي ستاره هايش بوده ؛ آخرين مورد رافا واران بود كه دربازي با خيرونا مصدوم شد و حالا بايد نام او را در كنار كيلور ناواس، كارواخال، بيل و كواچيچ، مصدومان اين فصل رئال كه همه شان جزو مهره هاي مهم تيم هستند، نوشت.

6-عدم خلق موقعيت: در مصاف با تيمي تازه صعود كرده به لاليگا، عملكرد تهاجمي رئال ضعيف و عجيب بود. موقعيت هاي بارز گلزني انگشت شمار، آمار ضعيفي را رقم زد. حتي ديگر راموس هم نتوانست در لحظات پاياني بازي (مثل فصل قبل) به كمك تيمش بيايد و رئال را نجات دهد. گويا از زمان جدايي بازيكناني مثل موراتا و خامس، آمار گلزني رئال دچار افت چشمگيري شده.

7-راهكارهاي بي فايده: زيدان در بازي يك شنبه گزينه هاي مختلفي را روي نيمكت داشت كه نتوانستند عملكرد خوبي ارائه دهند. آسنسيو و لوكاس واسكس مثل هميشه كاربردي نبودند و نتوانستند ريتم بازي را تغيير دهند و تنها چند سانتر نه چندان خطرناك داشتند.

8- شكنندگي خط دفاع: رئال مقابل حريفي كه تازه به لاليگا صعود كرده 2 گل دريافت كرد كه اين تعداد مي توانست به سادگي به 4 گل برسد. چون 2 شوت ديگر بازيكنان خيرونا به تير دروازه كاسيا خورد. آنها مجموعاً 15 شوت به سمت دروازه رئال داشتند كه خيلي زياد بود.

9- پنج امتياز از دست رفته مقابل تيم هاي تازه صعود كرده: با باخت يك شنبه شب رئال، شاگردان زيدان در اين فصل 5 امتياز مقابل تيم هاي تازه صعود كرده به رقابت هاي لاليگا از دست داده اند. لوانته هم اخيراً موفق شد در برنابئو 2 امتياز از رئال بگيرد. اوضاع براي رئال مقابل تيم هاي تازه صعود كرده به لاليگا خوب نيست.

10-موج خوب از راه نرسيد: رئال براي كاهش فاصله اش با بارساي صدرنشين، به كسب بردهاي متوالي نياز دارد ولي باخت در مونتيليوي يك توقف به تمام معنا بود. رئالي ها هنوز نتوانستند در رقابت هاي لاليگا سوار بر موج موفقيت شوند و از سوي ديگر بارسايي ها همچنان مي تازند.

11-ضربه كاري در لحظات پاياني: در فصل گذشته رئالي ها در دقايق پاياني بازي ها، امتيازات زيادي كسب مي كردند ولي امسال اوضاع اين طور نيست و از گل هاي دقيقه 90 به بعد رئالي ها خبري نيست و حريفان تا آخرين نفس مقابل آنها ايستادگي مي كنند.

تگ ها


اخبار روز رئال مادرید لالیگا فوتبال