دلایل جنجالی شدن فینال لیگ برتر فوتسال از نگاه حسین شمس

عضو کمیته فنی و توسعه فوتسال ضمن برشمردن دلایل جنجالی شدن فینال لیگ برتر فوتسال، گفت: اگر من سرمربی تیم ملی بودم به تورنمنت تایلند می‌رفتم....

به گزارش مدال و به نقل از مهر، حسین شمس عضو کمیته فنی و توسعه فوتسال یکی از نفراتی بود که برای تماشای بازی برگشت فینال لیگ برتر به تبریز رفت و مسابقه دو تیم مس سونگون و گیتی پسند را از نزدیک تماشا کرد؛ دیداری که با قهرمانی مس به پایان رسید و حواشی و جنجال بسیاری را در پی داشت.

شمس که همراه با داود پرهیزکار رئیس کمیته فوتسال روی خط برنامه «تهران ورزشی» آمده بود، درباره حواشی این مسابقه گفت: ابتدا باید بگویم پرهیزکار نقشی در سازمان لیگ ندارد. آقای ترابیان، کفاشیان و افتخاری هم رئیس سازمان لیگ بودند هم رئیس کمیته فوتسال. الان پرهیزکار رئیس کمیته فوتسال است و در سازمان لیگ کاره ای نیست اما باید پاسخگو هم باشد. فدراسیون فوتبال باید این نقیصه را برطرف کند. رئیس کمیته فوتسال باید رئیس سازمان لیگ هم باشد که بتواند پاسخگو باشد.

عضو کمیته فنی و توسعه فوتسال ادامه داد: در بازی فینال باوجود ممنوعیت حضور تماشاگران در سالن، تماشاگر زیادی آمده بود که نیمکت ها را تحریک می کردند. اگر تماشاگر نمی آمد خیلی از این درگیری ها کم می شد.

شمس خاطرنشان کرد: سالن برگزاری مسابقه در تبریز، استاندارد است که مسابقات آسیایی هم در آنجا برگزار می شود. این سالن چهار رختکن دارد. فاصله رختکن ۱ و ۴ ۵۰ متر است ولی متاسفانه در این بازی رختکن ۳ و ۴ را به دو تیم دادند که این خودش تشنج زا است.

وی دلایل دیگر این درگیری ها را برشمرد و تاکید کرد: عوامل نیروی انتظامی را در سالن بد چیده بودند. ورود و خروج تیم ها از یک درب صورت گرفت. برگزاری این مسابقه مناسب نبود. مربیان هر دو تیم باید خودشان را بیشتر کنترل می کردند و به این آتش دامن نمی زدند. بچه ها هم به تبعیت از مربیان شلوغ کردند. کمیته انضباطی باید یکبار برای همیشه کاری کند که اعضای تیم ها بترسند.

عضو کمیته فنی و توسعه فوتسال یادآور شد: از سال گذشته این کُری ها وجود داشت و اعضای دو تیم مقابل هم قرار می گرفتند. اینها هم به حواشی دامن زد. توقع می رفت دو باشگاه عوامل خود را ممنوع المصاحبه کنند. الان هم دارند همدیگر را متهم می کنند که کار زیبایی نیست. اگر کمیته انضباطی یکبار برای همیشه رای قاطع بدهد که همه را متنبه کند دیگر این اتفاقات نمی افتد.

شمس افزود: سال گذشته در لیگ قطر یک مربی مصری خطایی را مرتکب شد و فدراسیون فوتبال قطر متوجه شد. بلافاصله برای این مربی بلیت گرفتند، پاسپورتش را دادند و اخراجش کردند. تنبیهات انضباطی آنها وحشتناک است. ولی ما مصلحت اندیشی می کنیم و می گوییم فلانی بازیکن ملی است. آرای کمیته انضباطی باید بازدارنده باشد. امیدواریم حالا که به این اتفاق ورود کرده اند محکم برخورد کنند.

عضو کمیته فنی و توسعه فوتسال در خصوص منتفی شدن حضور تیم ملی در تورنمنت تایلند هم گفت: در جلسه ای که چند روز پیش با ناظم الشریعه و پرهیزکار برگزار شد، اصرار داشتیم تیم ملی به تایلند برود. اگر من - سرمربی تیم ملی- بودم به این مسابقات می رفتم. ناظم الشریعه سرمربی تیم ملی استدلال کرد که چون تایلند در این تورنمنت هست شاید اتفاقاتی بیافتد که در آسیا به ضرر ما شود. می توانستیم سه بازی خوب با اسپانیا و تایلند و لیتوانی داشته باشیم ولی ناظم الشریعه صلاح ندانست. با درایت پرهیزکار تیم ملی ب که هفته آینده تشکیل می شود به این مسابقات اعزام می شود و از سفر رایگان تایلند استفاده می کنیم.

بیشتر بخوانید:

سازمان لیگ مجوز حضور ۱۵۰ تماشاگر را در سالن داده بود!

تحلیل جالب خبرنگار فوتسال ژاپن از فینال لیگ برتر فوتسال ایران

 

 

تگ ها


فوتسال تیم ملی فوتسال ایران حسین شمس لیگ برتر فوتسال تیم فوتسال گیتی پسند تیم فوتسال مس سونگون