دلخانی: فرنگی‌کاران هم با برد یزدانی اشک ریختند

قهرمان وزن ۶۳ کیلوگرم کشتی فرنگی می گوید هدفش تکراری طلای مسابقات جهانی در سال های آتی خواهد بود....

به گزارش "ورزش سه"، میثم دلخانی که یکی از مهمانان برنامه امروز دایره طلایی بود، با تاکید بر اینکه وزن عادی‌اش ۶۵ کیلوست و نهایتا برای مسابقه ۲ تا ۳ کیلو کم می کند، در مورد رسیدنش به دوبنده تیم ملی در جهانی اسلو اظهار داشت: من در جهانی نورسلطان هم حضور داشتم و متاسفانه پنجم شدم. یک ماه بعد در مسابقات امیدهای جهان شرکت کردم و توانستم طلا بگیرم. در ادامه در جام تختی شیراز کشتی گرفتم و آنجا هم اول شدم. یک ماه بعد به آسیایی هندوستان رفتم و به مقام سوم رسیدم. بعد هم کرونا آمد و ۶ ماه اردوهای تیم ملی تعطیل شد و همچنین مسابقات جهانی لغو شد.


وی با اشاره به اینکه در ایام کرونا در شیراز تمریناتش را دنبال کرده، افزود: ۶ ماه در شیراز با همکاری هیئت کشتی و شهرداری یک سالن در اختیارم قرار گرفت و تمرین می کردم. بعد از شروع لیگ، برگشتیم به اردو و یک سال و نیم در اردوها حضور داشتم و ۱۶ مرحله اردو را پشت سر گذاشتیم. من با اوج آمادگی به جهانی نروژ رفتم.


دلخانی در مورد مربیانی که بیشترین نقش را در کارش داشته اند، عنوان کرد: در ۱۰ سالگی کشتی را در باشگاه دستغیب زیر نظر اصغر کشاورز شروع کردم و اکنون زیر نظر آقایان حسینی، محب تاش و نوروزی تمرین کردم.


این قهرمان شیرازی در مورد برنامه اش برای آینده گفت: از قدیم گفته اند حفظ قهرمانی سخت تر از کسب آن است، توقع مردم هم از ما خیلی بالاست و باید تلاشم را بیشتر کنم تا بار دیگر مدال طلا بگیرم. علیرضا دبیر هم برایمان صحبت می کرد، همین را می گفت که وقتی قهرمان جهان باشی، در مسابقه بعدی حریفان در شروع کشتی دو هیچ از تو عقب ترند و مدال های دوم و سوم را راحت تر می گیری. من هم به دنبال کسب مدال های بیشتر هستم.


دلخانی با اشاره به اینکه پیروزی حسن یزدانی مقابل تیلور چقدر روی روحیه فرنگی کاران پیش از اعزام تاثیر داشته، عنوان کرد: شبی که ما به جهانی اعزام می شدیم، در خانه کشتی داشتیم کشتی حسن آقا با تیلور را می دیدیم، خیلی از ما با برد حسن یزدانی گریه کردیم، تیلور سدی شده بود برای کشتی ایران و برد یزدانی هم خیلی چسبید و هم به ما انگیزه زیادی داد. شاهکار آزادکاران در نروژ این امید را به ما داد که ما هم نتیجه درخشانی بگیریم که خداراشکر بهتر از آزادکاران هم نتیجه گرفتیم.


وی اضافه کرد: به پژمان درستکار سرمربی تیم ملی آزاد هم تبریک می گویم که در فرصت کم تیم خیلی قوی ای را آماده کرد.


دلخانی در مورد مبارزه اش با ابولادزه گرجستانی گفت: صد درصد مطمئن بودم او را می برم، من  در سرپا خیلی قرص و محکم هستم و کم امتیاز می دهم اما در خاک برعکس، هم خوب امتیاز می گیرم و هم امتیاز از دست می دهم. قبلا با او کشتی گرفته بودم و می دانستم می توانم ببرم. متاسفانه اشتباه خودم باعث شد که ۴ نمره از دست بدهم، اما توانستم آن را جبران کنم.


وی ضمن تشکر از همشهریانش و همچنین خانواده اش، در خاتمه تاکید کرد: با جایی در مورد لیگ صحبت نکردم، در این مدت خیلی تحت فشار بودم و نیاز به ریکاوری دارم. شاید در دور برگشت یا فینال لیگ کشتی بگیرم.

تگ ها


آزاد میثم دلخانی کشتی حسن یزدانی فرنگی