دلفی: رضایی و قلی‌زاده به من اعتماد به نفس دادند

یونس دلفی، ملی‌پوش ایرانی شارلوای بلژیک گفت که موفقیت دو بازیکن ایرانی شاغل در لیگ این کشور به او اعتماد به نفس داده است....

یونس دلفی، ملی‌پوش ایرانی شارلوای بلژیک گفت که موفقیت دو بازیکن ایرانی شاغل در لیگ این کشور به او اعتماد به نفس داده است.

به گزارش مدال، یونس دلفی گفت: از زمانی که مذاکره برای انتقالم آغاز شد می‌خواستم با جدایی از فوتبال ایران به تیمی در اروپا بپیوندم. هدفم فقط بازی در اروپا بود و  وقتی به تیم شارلوا آمدم احساس بسیار خوبی داشتم. همچنین تاثیر بسیار خوبی از فلیسه مازو (سرمربی) در نخستین نشست گرفتم.
بازیکن ایرانی شارلوا ادامه داد: پس از پایان جام جهانی  جوانان 2017 تیم‌های زیادی از جمله پی‌اس‌وی آیندهوون هلند تمایل خود را برای جذب من اعلام کردند. مشکل این است که بسیاری از واسطه‌ها در این انتقال منافعی داشتند و موضوع بسیار پیچیده شده بود. چشم‌انداز تیم هلندی مرا خیلی مطمئن نکرد و در نهایت ترجیح دادم شارلوا را انتخاب کنم که پیشنهاد بسیار بهتری داده بود. پیشنهادهای زیادی در ایران داشتم اما وقتی که موفقیت‌های کاوه رضایی و علی قلی‌زاده در شارلوا را دیدم می‌خواستم از آنها پیروی و از شانسم استفاده کنم.
دلفی افزود: فقط 18 سال دارم و 2 سال از زمانی که در بالاترین سطح فوتبال باشگاهی ایران بازی کردم می‌گذرد. این فرصت را پیدا کردم تا با بسیاری از افراد و بازیکنان دیگر تیم‌ها صحبت کنم اما برای نخستین‌بار با آمدن به شارلوا احساس کردم چیزی بسیار قوی در یک هسته حرفه‌ای قرار دارد. در کمتر از حضور یک‌ هفته‌ای در شارلوا احساس بسیار خوبی داشتم و با وجود مشکل زبان، همه به گرمی به من خوشامد گفتند. تمام چیزهایی که درباره فضای عالی تیم شارلوا شنیدم حقیقت داشتند. از همان روز نخست فهمیدم رقابت‌ها در بلژیک از نظر فیزیکی سطح بالاتری دارند و انتظار سرمربیان نیز از بازیکنان بالا است.
وی با اشاره به نخستین فصل حضورش در فوتبال ایران گفت: چند اتفاق مهم رخ داده بودند. در آغاز در فهرست بازیکنان زیر 23 سال قرار داشتم و در نخستین بازی‌ها به میدان نرفتم. اولویت من بازی در تیم ملی بود و زمانی که به جایگاهم در تیمم دست یافتم مذاکراتی برای انتقال آغاز شد اما مشکل اصلی، سنم بود. در نتیجه زمینه انتقالم آسان نبود.
دلفی درباره بازی در ترکیب اصلی تیم شارلوا برابر اوستنده در ژوپیلر لیگ بلژیک اظهار داشت: فکر نمی‌کردم در جمع 11 بازیکن اصلی قرار بگیرم زیرا همبازیانم گفته بودند ابتدا باید با تیم هماهنگ شوم. از فرصتی که سرمربی شارلوا به من داده بود شوکه شدم. این مسئله باعث شد در زمین تمام تلاشم را بکنم. امیدوارم سرمربی از نمایش من راضی بوده باشد. با وجود مشکل زبانی در روزهای اخیر احساس می‌کنم چیزهای زیادی در ارتباط با بازیکنان و دیدگاه‌های تاکتیکی سرمربی در میدان یاد گرفتم. در زمین فوتبال بیش از هر چیز ارتباط زبانی مهم است. شخصا از خودم انتظار بسیار زیادی دارم و فکر می‌کنم بیشتر از چیزی که انجام دادم می‌توانم نشان دهم.
وی عنوان کرد: من سرباز سرمربی و تیمم هستم. در شارلوا برای هماهنگی با فرامین سرمربی هستم و برای من نظرات سرمربی زمانی که بازی می‌کنم مهم است. اگر سرمربی مرا از زمین بازی بیرون کشید این تصمیم اوست و حتی اگر بخواهد در میدان بمانم حتی با یک پا باید بازی کنم. تکرار می‌کنم که من یک سرباز هستم.
بازیکن ایرانی شارلوا خاطرنشان کرد: نمی‌خواهم زیاد درباره خودم و کارهای خوبی که انجام می‌دهم صحبت کنم. مسئولیت من نشان‌دادنم در زمین بازی است و دیگران قضاوت خواهند کرد. همیشه نخستین بازی سخت است زیرا تحت‌فشار بودم و میل زیادی داشتم تا بهترین بازی را انجام دهم. مسئله مهم این است که سرمربی اشتباهات من را دیده باشد و به من برای اصلاح آنها کمک کند. می‌دانم وقتی فرصت بازی به من می‌رسد با حمایت همبازیانم می‌توانم بهتر شوم. امیدوارم با شارلوا به دیدارهای مرحله پلی‌آف ژوپیلر لیگ بلژیک بروم و 5 بازی فینال‌گونه پیش‌رو داریم.