۶ دلیل برای شکست بارسا توسط یونایتد؛ شیاطین سرخ را دست‌کم نگیرید!

بارسلونا در لیگ قهرمانان با تیمی بازی خواهد کرد که از آن خاطرات خوشی دارد اما نباید حریف رادست کم بگیرد. یونایتدی‌ها زیر نظر سولسشر به حریف سرسختی تبدیل شده‌اند....

بارسلونا در لیگ قهرمانان با تیمی بازی خواهد کرد که از آن خاطرات خوشی دارد اما نباید حریف رادست کم بگیرد. یونایتدی‌ها زیر نظر سولسشر به حریف سرسختی تبدیل شده‌اند.

بارسا و منچستر در دو فینال لیگ قهرمانان در سال‌های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۱ مقابل هم قرار گرفتند که در هر دو بازی بارسا توانست به ترتیب با نتایج ۲-۰ و ۳-۱ حریف خود را شکست دهد. البته نیوکمپ هم برای منچستری‌ها محلی‌است که توانستد با شکست بایرن در فینال سال ۹۹ به قهرمانی لیگ قهرمانان و سه‌گانه دست یابند. در آن بازی اوله‌گونار سولسشر که حالا سرمربی منچستر شده در دقیقه ۹۳ گل برتری و پیروزبخش یونایتدی‌ها را به ثمر رساند.
به گزارش مدال، حالا این دو تیم در مرحله ۱/۴ نهایی با هم برخورد کرده‌اند. با بررسی شرایط منچستر می‌توان به این نتیجه رسید آن‌ها حریف دست و پا بسته‌ای نیستند.
قدرتمند در توپ‌های هوایی
اگر در یک مسئله یونایتد جزو قوی‌ترین‌ها باشد آن، برتری در توپ‌های هوایی است. اسمالینگ و ماتیج هر دو ۱۹۴ سانتی‌متر قد دارند، مک تامینی ۱۹۱، لوکاکو ۱۹۰، دخه‌آ ۱۸۹ و دیگر بازیکنان هم قدی بالای ۱۸۵ دارند. این میانگین قدی بالا، نشان می‌دهد بارسلونا کار سختی برای گلزنی روی توپ‌های هوایی دارد. منچستر تنها ۵ گل با ضربه سر دریافت کرده است.
حس شکست ناپذیری
برد ۳-۱ در پاریس در حالی‌که ۱۰ بازیکن مصدوم روی دست سولسشر مانده بود خبر از روحیه شکست ناپذیری فوق‌العاده یونایتدی‌ها می‌دهد. از زمانی که سولسشر به منچستر آمده آن‌ها حس فوق‌العاده‌ای پیدا کرده‌اند به نحوی که تا آخرین لحظه می‌جنگند و همین مسئله باعث شده تا ۱۴ برد و ۲ مساوی کسب کنند و تنها ۲ بازی را ببازند.
پوگبا
این هافبک فرانسوی بهترین مثال برای نشان دادن تغییرات دوران یونایتد زیر نظر سولسشر است. پوگبا زیر نظر مورینیو تنها ۵ گل زد و ۴ پاس گل داده بود اما حالا در ۱۴ بازی، ۸ گل زده و ۶ پاس گل به هم‌تیمی‌هایش داده و جزو برترین بازیکن‌های یونایتد است.
شماره ۹ واقعی یا کاذب
سبک بازی سولسشر مهم‌ترین نکته در موفقیت یونایتد است. استفاده بهینه از لینگارد در پست مهاجم کاذب و لوکاکو درمهاجم نوک باعث شده تا لوکاکوی بلژیکی احیا شود و در ۴ بازی قبل ۶ گل به ثمر برساند.
ضدحملات
منچستر مورینیو به حملات رقیبان واکنش خوبی نشان نمی‌داد و در ابتدا سعی می‌کرد تا خودش بازی را طراحی کند اما منچستر سولسشر واکنش‌گراست و با ضد حملات فوق‌العاده می‌تواند هر حریفی را به زانو درآورد. 
در بازی مقابل بارسا هم احتمالا منچستر می‌داند شانسی در برابر خلاقیت حریف ندارد و به همین دلیل عقب خواهد نشست تا از ضد حملات استفاده کند. آن‌ها به همین ترتیب توانستند ۳ گل به PSG بزنند و سند حذف آن‌ها را امضا کنند.
دخه‌آی فوق‌العاده
نمایش‌های بد دخه‌آ در جام جهانی نباید شما را گول بزند زیرا او کماکان جزو برترین دروازه‌بانان دنیاست. دخه‌آ تا امروز در لیگ برتر ۱۰۰ بار کلین شیت داشته و در ۵ سال اخیر ۴ بار بهترین بازیکن سال شیاطین سرخ شده و در بازی امسال مقابل تاتنهام ۱۱ مهار فوق‌العاده داشت!