دلیل شکست تیم امید از نگاه بازیکن پیشین استقلال

مهدی امیرآبادی بازیکن سابق استقلال درباره دلایل شکست تلخ تیم امید برابر کره جنوبی توضیحاتی ارائه کرد....

به گزارش مدال و به نقل از فارس، مهدی امیرآبادی در خصوص بازی تیم امید ایران مقابل کره جنوبی اظهار داشت: هر دو تیم ایران و کره جنوبی بازی بسیار خوبی را به نمایش گذاشتند اما اگر ایران بازی نیمه دوم را در نیمه اول هم به نمایش می‌گذاشت، این نتیجه حاصل نمی‌شد.

امیرآبادی اضافه کرد: باید از فدراسیون فوتبال گلایه کنم که در دوران کی‌روش به هر سازی که او می‌زد می‌رقصید اما برای تیم امید هیچ کمکی نشد. به جز باشگاه‌های سایپا، پیکان و فولاد که باشگاه‌های پایه ساز هستند، هیچ باشگاهی با این تیم همکاری نکرد. اصلاً به تیم‌های پایه توجه زیادی نمی‌شود و به همین خاطر باید انتظار این نتایج را داشته باشیم.

بازیکن اسبق تیم ملی ایران و باشگاه استقلال ادامه داد: این امیدها در آینده تیم بزرگسالان ما را تشکیل خواهند داد. ما 40 سال است که می‌گوییم امیدواریم تیم امید به المپیک برود اما فقط در دو دوره یک تیم المپیک خوب داشتیم، یک دوره در سال 1990 و یک دوره هم در سال 2002 بود که در المپیک آسیایی عملکرد خوبی داشتیم. بعد از آن هم همه دیدند که بیشتر بازیکنان آن تیم به تیم بزرگسالان رفتند و در سال‌های 2004 و 2006 که با برانکو به جام جهانی رفتیم نتایج خوبی گرفتند. 

وی در مورد کیفیت تیم ایران در مقابل کره جنوبی تصریح کرد: ایران به خصوص در نیمه دوم کیفیت خیلی خوبی داشت، این بازیکنان با اینکه بازی‌های زیادی را در کنار هم نبودند اما عملکرد خوبی داشتند. ما مهره‌های خوب و باتجربه مانند اللهیار صیادمنش، محمد محبی، امید نورافکن و مهدی قائدی را در این تیم داریم اما آنها بازی‌های تدارکاتی زیادی نداشتند و خیلی در کنار هم نبوده‌اند. 

امیرآبادی اضافه کرد: اما شما کشورهای کره‌جنوبی و ژاپن را ببینید، آنها به تیم‌های پایه خودشان بها می‌دهند و بازی‌های تدارکاتی زیادی را برنامه‌ریزی می‌کنند. ما می‌گوییم بحث تحریم‌ها وجود دارد، شاید نتوانیم با تیم‌های اروپایی بازی کنیم اما می‌توانستیم بازی‌های تدارکاتی با تیم‌های آسیایی برگزار کنیم. کادر فنی تیم امید ما از مربیان خیلی خوبی تشکیل شده است، همه آنها زمانی اسطوره فوتبال ما بودند. خوشحالم که می‌بینم فوتبالی‌ها بالای سر این تیم هستند. ما با این بازیکنانی که داشتیم می‌توانستیم که جنوبی را شکست بدهیم اما به خاطر اینکه بازی‌های تدارکاتی کم داشتیم این اتفاق نیفتاد.

اخبار مرتبط:

ذوالفقارنسب: شکست امیدها مقابل کره جنوبی عادلانه بود

تگ ها


فوتبال ایران تیم ملی ایران تیم فوتبال امید تیم امید حمید استیلی مهدی امیر آبادی فوتبال انتخابی المپیک فوتبال المپیک فوتبال