دلیل غیبت ایران در انتخابات جهانی تیروکمان/ پُرحاشیه هستیم

به گفته رئیس فدراسیون تیروکمان، اختلاف داخلی گذشته که تا فدراسیون جهانی کشیده شد و تبعاتش همچنان وجود دارد دلیل شرکت نداشتن ایران در انتخابات جهانی این رشته است....

به گزارش مدال و به نقل از مهر،‌ غلامرضا شعبانی، با تاکید بر اینکه فدراسیون تیروکمان ایران در انتخابات سال آینده فدراسیون جهانی که همزمان با مسابقات قهرمانی جهانی برگزار می شود، نماینده ای نخواهد داشت چون اصلا برنامه ای برای آن ندارد، در مورد چرایی موضوع توضیح داد.

شعبانی گفت: از سال ۲۰۱۲ تا به امروز نام تیروکمان ایران به خاطر انتخاباتش و حواشی زیادی که داشت همواره به عنوان یک فدراسیون مسئله دار در فدراسیون جهانی مطرح بوده است و از این حیث یک فدراسیون پُرحاشیه برای مدیران جهانی این رشته به حساب می آییم.

رئیس فدراسیون تیروکمان در توضیح تکمیلی این موضوع تاکید کرد: فدراسیون فعلی تیروکمان ایران هیچ مشکلی با فدراسیون جهانی ندارد اما قابل انکار نیست که ما میراث‌دار اختلاف داخلی هستیم که به خاطر آن شکایت های زیادی هم به فدراسیون جهانی برده شد. این اتفاقات مربوط به گذشته است اما آن زمان تاثیر منفی به جا گذاشت که همچنان تبعاتش را شاهد هستیم.

شعبانی بهار ادامه داد: طبیعی است که فدراسیون جهانی برای تکمیل ترکیب هیات رئیسه خود و دیگر کمیته ها  و کمیسیون های وابسته‌اش از نمایندگان کشورهایی حمایت می کند که پیشینه ای بی حاشیه داشته و فدراسیونی آرام دارند نه کشوری مانند ایران؛ فدراسیون جهانی از سال ۲۰۱۲ همیشه مسئله ای به نام ایران داشته است. قاعدتا مسئولان این فدراسیون برای داشتن نماینده ای از چنین کشور پرحاشیه ای در میان اعضای هیات رئیسه خود رغبتی نخواهد داشت.

وی با تاکید دوباره بر اینکه فدراسیون تیروکمان ایران برای حضور در انتخابات سال آینده فدراسیون جهانی هیچ برنامه ای ندارد، یادآور شد: البته کار اصولی هم این است که ایران کسب کرسی های مهم و تاثیرگذار بین المللی در حد عضویت در هیات رئیسه را از سطح آسیا شروع کند. وقتی در سطح قاره چنین جایگاهی نداریم، خیلی منطقی نیست که برای کرسی جهانی برنامه داشته باشیم.

شعبانی بهار خاطرنشان کرد: برنامه فدراسیون تیروکمان برای کسب کرسی حد عضویت در هیات رئیسه از قاره آسیا آغاز می شود تا از این طریق بتوانیم به کرسی جهانی هم نزدیک شویم. 

مسابقات تیروکمان قهرمانی جهان (داخل سالن) و بعد از المپیک توکیو و در فاصله زمانی ۱۹ تا ۲۶ سپتامبر (۲۸ شهریورماه تا ۴ مهرماه ۱۴۰۰) در یانکتون آمریکا برگزار می شود. کنگره انتخاباتی فدراسیون جهانی هم همزمان با این رقابت ها برگزار خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

خبری از کمک ۳۵۰۰ دلاری فدراسیون جهانی تیروکمان نیست

اردوی کماندارن در شرایط قرنطینه آغاز می‌شود/ حضور در دو جام جهانی

 

 

تگ ها


تیر و کمان غلامرضا شعبانی‌بهار مجمع انتخابات کاندیداها مسابقات قهرمانی جهان