دلیل گلایه شفر از اعضای کمیته فنی استقلال مشخص شد

شفر خیلی از وجود کمیته فنی در باشگاه استقلال راضی به نظر نمیرسد. او مخالف این است که اعضای کمیته فنی باشگاه استقلا ......

شفر خیلی از وجود کمیته فنی در باشگاه استقلال راضی به نظر نمی‌رسد. او مخالف این است که اعضای کمیته فنی باشگاه استقلال در مصاحبه با رسانه‌ها در مورد مسائل فنی تیم حرف بزنند.

 

به گزارش مدال، وینفرد شفر به اصرار امیرحسین فتحی یکی، دو باری در جلسه کمیته فنی حاضر شد و حتی با اعضا در خصوص برخی مسائل مشورت کرد. 
سرمربی آلمانی استقلال یکی، دو باری هم مصاحبه کرد و گفت در مورد مسائل فنی باشگاه فقط او حرف می‌زند و طعنه او به اعضای کمیته فنی باشگاه استقلال بود که در مصاحبه با رسانه‌ها در مورد مسائل فنی تیم حرف می‌زنند و حتی تصمیم‌گیری هم می‌کنند. 
در تازه‌ترین مصاحبه‌ای که سرپرست تیم یعنی اصغر حاجیلو داشته گفته اعضای کمیته فنی به جای حرف زدن در روزنامه‌ها باید راهکار‌های خود را به سرمربی تیم انتقال دهند. این حرف حرف شفر است. او مخالف این است که اعضای کمیته فنی باشگاه استقلال در مصاحبه با رسانه‌ها در مورد مسائل فنی تیم حرف بزنند و می‌گوید این حرف‌ها باید به صورت مکتوب به وی ارائه شود. 
در این باره باید حق را به شفر داد. در چارت هر باشگاه حرفه‌ای سرمربی مرد اول فنی تیم است و همه تصمیمات فنی با او است، اما در روز‌های اخیر شاهد این بودیم برخی از اعضای کمیته فنی در مصاحبه‌های خود رأی به جدایی گرو داده‌اند! این همان چیزی است که شفر را عصبانی کرده و می‌گوید بازیکنی که عضو تیم و در حال بازی کردن است نباید از سوی ارکان باشگاه مورد انتقاد قرار بگیرد! یک بار اصغر حاجیلو در مورد گرو و مقایسه او با تیام صحبت کرد که بد‌جوری شفر را ناراحت کرد و در ادامه البته سرپرست تیم استقلال متوجه اشتباه خود شد و اکنون در اختیار سیاست‌هایی است که شفر تعیین می‌کند. 
البته همه اعضای کمیته فنی تیم در ماه‌های اخیر و حتی در روز‌هایی که تیم بد بازی می‌کرد و بد نتیجه می‌گرفت از شفر حمایت کردند. این به خاطر سیاست‌های باشگاه هم بود چراکه فتحی بار‌ها و بار‌ها در آن روز‌ها گفت برنامه‌ای برای تغییر در کادر فنی تیم ندارد و استقلال به قرارداد خود با شفر پایبند است. یکی از دلایلی که موجب شده فرهنگ استفاده از کمیته فنی در فرهنگ فوتبال ایران جا نیفتد همین مصاحبه اعضای کمیته فنی و زدن حرف‌ها در رسانه‌هاست در حالی که اعضای کمیته فنی باید یار و کمک‌حال سرمربی باشند.