دمبله؛ نجات‌دهنده دورتموند در دوران رکود

باشگاه بوروسیا دورتموند اخیراً از باشگاه بارسلونا ۵ میلیون یورو به عنوان بخشی از پرداختی‌های موجود در قرارداد انتقال عثمان دمبله دریافت کرده است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، در روزهایی که همه باشگاه های فوتبال دنیا در شرایط اپیدمی کرونا با دشواری های مالی شدیدی روبرو هستند رسانه های آلمانی گزارش دادند باشگاه بوروسیا دورتموند به عنوان بخشی از پرداختی های موجود در مفاد قرارداد فروش عثمان دمبله به بارسلونا اخیراً از باشگاه کاتالان ۵ میلیون یورو دریافت کرده است. این مبلغ در شرایط بحرانی فعلی کمک بزرگی برای زردپوشان آلمانی است.

دمبله در سال ۲۰۱۷ بعد از تلاش بسیار برای جدا شدن از دورتموند و پیوستن به باشگاه رویایی‌اش سرانجام موفق شده و راهی کاتالونیا شد. دو باشگاه در آن زمان بر سر یک قرارداد ۱۰۵ میلیون یورویی به توافق رسیدند. البته این قرارداد با چند بند الحاقی درباره پاداش‌ها و دیگر پرداختی‌ها می‌توانست رویهم رفته به ۱۴۸میلیون یورو بالغ شود.

با ۵ میلیون یورویی که اخیراً دورتموند از بارسا دریافت کرده کل دریافتی باشگاه آلمانی به خاطر عثمان دمبله به ۱۳۰ میلیون یورو رسیده است.

در بخشی از قرارداد سه سال پیش دو باشگاه آمده است که هر زمان دمبله بیست و پنجمین بازی پنجاهمین بازی، هفتاد و پنجمین بازی و صدمین بازی خود را با پیراهن بارسا انجام دهد باشگاه کاتالان باید ۵ میلیون یورو به دورتموند بپردازد. ۵ میلیون یورویی که اخیراً دورتموند دریافت کرده به دلیل شرکت دمبله در هفتاد و پنجمین بازی اش برای بارسا بوده است.

دمبله تا این لحظه ۵۷ بار در لالیگا برای بارسا به میدان رفته، ۱۸ بار در لیگ قهرمانان برای این تیم بازی کرده و ۷ بار در جام حذفی و ۱ بار در سوپرجام اسپانیا به میدان رفته است. به این ترتیب دمبله تا این لحظه ۸۳ بازی رسمی با پیراهن بارسا انجام داده.

بیشتر بخوانید:

هالند؛ پسر طلایی در فکر فتح همه رکوردهای گلزنی

موکوکوی ۱۶ساله؛ جدیدترین محصول کارخانه دورتموند

 

 

تگ ها


بروسیا دورتموند فوتبال جهان بورسیا دورتموند Bundesliga فوتبال