دنیای پساکرونایی از نگاه اولیور کان

برای اولیور کان، ویروس کرونا نوعی آزمایش مقاومت پذیری به شمار می رود و آن هم مقاومت پذیری در مقابل فوتبال....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، برای بسیاری از علاقمندان به فوتبال اولیور کان بهترین دروازه بان تاریخ فوتبال جهان یا حداقل یکی از بهترین ها و فراموش نشدنی ترین ها به شمار می رود و دلیل آن هم نمایش های فوق العاده این گلر با آن شمایل منحصر به فردش در جام جهانی ۲۰۰۲ به شمار می رود که تنها در فینال و در مقابل دو نابغه برزیلی یعنی رونالدو و ریوالدو کم آورد.


از این دروازه بان داستان های زیادی نقل شده و حضور علی کریمی و علی دایی در بایرن مونیخ هم سبب شده تا ایرانی ها به بازگویی داستان هایی از رفتارهای عجیب او با این دو بازیکن بپردازند؛ داستان هایی که ممکن است واقعیت باشد یا بخشی از واقعیت را برداشته باشد.


این روزها که کان یکی از اعضای اجرایی ستاد مبارزه با کرونا در آلمان است، با نگاه خاصی به این ویروس می نگرد و معتقد است که شرایط دنیا می تواند پس از ریشه کن شدن این ویروس بهتر و قوی تر از گذشته باشد.
برای اولیور کان، ویروس کرونا نوعی آزمایش مقاومت پذیری به شمار می رود و آن هم مقاومت پذیری در مقابل فوتبال.


او این وضعیت تاریخی و عجیب که همه چیز را تحت تاثیر خود قرار داده است، اینطور توصیف می کند:« این وضعیت که ما فقط آن را در فیلم های فاجعه بار تماش کرده ایم و دیده ایم، نشان می دهد که ما به عنوان یک انسان و هر باشگاهی چطور می توانیم خودمان را با آن تطبیق دهیم. و اگر بتوانیم خودمان را با این تغییر بزرگ وفق دهیم و این شرایط شوک آور را در خودمان هضم کنیم، می توانیم نیرومندتر از این شرایط خارج شویم.»


او ادامه می دهد:« دنیایی پس از کرونا هم وجود خواهد داشت و این بحران شرایط زندگی ما را در بسیاری از جهات تغییر خواهد داد و این حتی می تواند هم چیز در مورد گرمای هوای زمین را هم تغییر بدهد.»


کان همچنین از یکم ژانویه ۲۰۲۰ تا یکم ژانویه ۲۰۲۲ به عنوان یکی از اعضای هیئت مدیره باشگاه بایرن مونیخ انتخاب شده است.

بیشتر بخوانید:
افشای دلیل جدایی رونالدو از یونایتد از زبان گری نویل
راکیتیچ قیمت‌گذاری شد/ هافبک کروات در آستانه جدایی از بارسلونا
هافبک رئال مادرید شاگرد آنچلوتی خواهد شد؟ 

تگ ها


اولیور کان فوتبال جهان کرونا فوتبال