دنیا تحت تاثیر ووشو ایران قرار گرفت

تهران - ایرنا - رئیس فدراسیون ووشو روز چهارشنبه با تمجید از عملکرد ووشوکاران کشورمان در رقابت های جهانی سال 2017 روسیه گفت: عملکرد درخشان نمایندگان ایران در این رقابت ها، ووشوی دنیا را تحت تاثیر قرار داد ......

تهران - ایرنا - رئیس فدراسیون ووشو روز چهارشنبه با تمجید از عملکرد ووشوکاران کشورمان در رقابت های جهانی سال 2017 روسیه گفت: عملکرد درخشان نمایندگان ایران در این رقابت ها، ووشوی دنیا را تحت تاثیر قرار داد.

«مهدی علی نژاد» پس از کسب نخستین قهرمانی تیم ملی ووشوی ایران در مسابقات جهانی و پایان دادن به سلطه طولانی مدت چین در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: این موفقیت بزرگ حاصل برنامه ریزی بیش از 10 سال بود که به ثمر نشست و یک شب تاریخی و به یادماندنی برای ووشوی ایران رقم زد و من این موفقیت را به زلزله ووشوی ایران در دنیا تشبیه می کنم.
وی افزود: در بخش ساندا از مجموع هشت ورزشکار هفت طلا و یک نقره کسب کردیم و به تنها تیمی تبدیل شدیم که به جز چین در رقابت های جهانی به قهرمانی این بخش دست پیدا کرد.
رئیس فدراسیون ووشو ضمن قدردانی از زحمات کادر فنی و بازیکنان افزود: همه مشاهده کردند که ووشوکاران ایران مبارزات خود را یک طرفه پیروز می شدند و این قدرت نمایی دنیا را تحت تاثیر قرار داد. امیدوارم با این نتیجه تاریخی، زمینه حمایت ویژه از ووشوی ایران فراهم شود.
علی نژاد گفت: تاکید می کنم برای کسب نتایج بیادماندنی دیگر در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا نیاز به حمیات ویژه مسئولان داریم و امیدوارم دست اندرکاران ورزش نگاه خاصی به ووشو داشته باشند تا این پیروزی ها تداوم یابد.
وی به نتایج تالوکاران نیز اشاره کرد و گفت: در این بخش طلای دوئلین و دو برنز دیگر کسب کردیم و در مجموع دو بخش ساندا و تالو پس از چین نایب قهرمان شدیم و سکوی دومی را از اندونزی پس گرفتیم. به این نکته توجه داشته باشید که ما با تفاوت سه مدال طلا نسبت به تیم سوم (هنگ کنگ) توانستیم نایب قهرمان شویم و این قدرت ووشوی ایران را نشان می دهد.
رئیس فدراسیون ووشو با اشاره به اینکه امسال رویایی ترین سال ووشوی ایران بود، تصریح کرد: در صورتی که از ووشوی ایران حمایت شود، می توانیم این موفقیت ها را حفظ کنیم و اگر حمایت نشویم، تکرار این نتایج بسیار سخت است.
وی گفت: چینی ها در رقابت های جهانی دوره آینده میزبان هستند و از این شرایط نهایت استفاده را می برند و امیدوارم تیمی که به جهانی شانگهای اعزام می شود به خوبی تیم امسال باشد تا در آن میدان بزرگ نیز از اعتبار ووشوی ایران دفاع کنیم.
علی نژاد در پاسخ به سئوالی در خصوص خداحافظی «مریم هاشمی» دارنده چهار مدال طلای جهان گفت: هاشمی با طلایی که در رقابت های جهانی امسال کسب کرد در کنار شهربانو منصوریان، محسن محمد سیفی و حمیدرضا قلی پور قرار گرفت و خوشحالم که او با مدال طلا از دنیای قهرمانی خداحافظی می کند.
وی تصریح کرد: هاشمی همیشه از نظر فنی و اخلاقی جزو بهترین ها بود و ورزش بانوان باید سال ها منتظر باشد تا فردی مانند مریم هاشمی را پیدا کند. مطمئن باشید دختران ووشوکار ما همیشه از او به عنوان یک الگو یاد خواهند کرد.
 

 

تگ ها


اخبار روز اکستریم اسپورتس