دنیزلی: کی‌روش مربی خوب و باتجربه‌ای است

آقامصطفی با حضور در ورزشگاه از نزدیک شاهد دیدار تیمهای ملی ترکیه و ایران بود ......

 آقامصطفی با حضور در ورزشگاه از نزدیک شاهد دیدار تیم‌های ملی ترکیه و ایران بود.
* در جایگاه ویژه ورزشگاه باشاک‌شهیر خیلی با علی دایی گرم گرفته بودید!
بله، به علی به خاطر حضور در کشورم خوشامد گفتم. خوشبختانه علی هم ترک‌زبان است و خیلی راحت با او حرف زدم. به قول ایرانی‌ها تعارف کردم اگر کاری در ترکیه دارد برایش انجام دهم و از این‌جور حرف‌ها...
* در رابطه با  مسائل فنی دیدار چه صحبتی دارید؟
در 20 دقیقه اول بازیکنان ایرانی کمی ترس داشتند اما بعداً آهسته‌آهسته اوضاع بهتر شد. در نیمه دوم ایران تیم برتر میدان بود، به یک گل رسید و اگر یکی، دو موقعیت دیگر هم به راحتی هدر نمی‌رفت، شاید نتیجه‌ای غیر از شکست 2 بر یک نصیب ایران می‌شد.
* عملکرد لوچسکیو رومانیایی را در تیم ملی ترکیه چگونه ارزیابی می‌کنید؟
در ابتدا باید بگویم لوچسکیو ناراحت بود که چرا هواداران ترک از تیم ملی کشورشان مقابل ایران خوب حمایت نکردند. او میانگین سنی تیمش را به 22، 23 رسانده و تیمی جوان را به  مصاف ایران فرستاد. هدف او یورو 2020 است و باید در آن تورنمنت نتیجه عملکردش را دید.
* تیم ملی ایران را چطور دیدید؟
خیلی خوب، بازیکنان ایران خوب بدنسازی کرده‌اند و در این بازی به همین دلیل کمی سنگین بودند. دفاع میانی ایران و عمق آن با مشکلاتی مواجه بود که حتماً کی‌روش راجع به ترمیم آن فکر اساسی خواهد کرد.
* بهترین بازیکنان تیم ملی ایران؟!
میلاد محمدی دفاع چپ و جهانبخش وینگر راست نمایش بهتری داشتند.
* چه شد به ورزشگاه رفتید؟
(می‌خندد) خوب متوجه شدید! من هیچ‌وقت استادیوم نمی‌روم یعنی مدت‌هاست به ورزشگاه نمی‌روم اما به خاطر تماشای بازی ایران به ورزشگاه رفتم. همیشه گفتم ایران کشور دوم من است. خاطرات خوب زیادی از ایران دارم و یکی، دو پیشنهاد هم از ایران به دستم رسیده که هنوز تصمیمی نگرفتم اما خیلی دوست داشته و دارم که روزی مربی تیم ملی ایران شوم.
* در جام جهانی شانس صعود برای ایران قائل هستید؟
گروه ایران خیلی سخت است اما در فوتبال غیرممکن وجود ندارد و برای موفقیت تیم ملی کشورتان نباید به اسم‌ها خیلی توجه کنید. کی‌روش مربی خوب و باتجربه‌ای است و بازیکنان خوبی هم دارید.

 

تگ ها


جام جهانی 2018 ایران فوتبال