دهن‌کجی بزرگ به هواداران؛ VAR تغییر نمی‌کند!

بر اساس ادعای رسانه‌های انگلیسی با وجود انتقادات زیاد به سیستم کمک داور ویدیویی، مسئولان برگزاری لیگ برتر انگلیس قصد ایجاد تغییرات گسترده در نحوه استفاده از VAR تا پایان فصل را ندارند....

به گزارش مدال، با توجه به انتقادات اخیر در خصوص عملکرد سیستم کمک داور ویدیویی در لیگ برتر انگلیس، «مایک رایلی» مدیر اتحادیه داوران چند روز پیش از سوی مدیران اجرایی باشگاه‌ها خلاصه‌ای از عملکرد VAR تحویل گرفت تا با مسئولان برگزاری رقابت‌ها مورد مطالعه قرار دهد.

حال با گذاشت چند روز مسئولان برگزاری لیگ برتر انگلیس در بیانیه‌ای اعلام کردند که تغییری در این سیستم اعلام نخواهد شد: «بحث استفاده از VAR بحث همیشگی است. شرکت اجراکننده این سیستم تعهد داده سیستم را در فصل آینده مورد بهبودی و پیشرفت قرار دهد. از جمله موارد بهبودی سرعت پردازش آن و البته ارتباط با هواداران در ورزشگاه است.»

در حقیقت هواداران حاضر در استادیوم‌ها به VAR حس بدی دارند و حالا یکی از تغییرات جزئی ارائه جزئیات بیشتر به هواداران هنگام بررسی صحنه‌ها است. در واقع این تغییرات جزئی در پایان فصل ارزیابی خواهد شد و اگر نیاز به تغییر باشد در پایان فصل این اتفاق صورت خواهد گرفت. جالب اینکه بر اساس اعلام مسئولان برگزاری رقابت‌ها، باشگاه‌ها برخلاف تصور هواداران از سیستم VAR رضایت دارند.

بیشتر بخوانید:

ادامه حاشیه‌ها در انگلیس؛ وقتی VAR دوگانه عمل می‌کند

تگ ها


VAR کمک داور ویدیویی لیگ برتر انگلیس فوتبال جهان لیگ برتر فوتبال