ده‌روسی: اگر مدیر رم بودم، قرارداد بازیکنی مثل خودم را تمدید می‌کردم

دنیله ده‌روسی وداعی احساسی با هواداران رم داشت...

آخرین گلادیاتور جالوروسی با این تیم وداع کرد.

به گزارش مدال، دنیله ده‌روسی پاسخ شایسته‌ای از سوی باشگاه رم پس از 18 سال وفادار ماندن دریافت نکرد. در اولین فصلی که مصدومیت مانع حضور دائمی این بازیکن در زمین شد، مسئولان جالوروسی و در راس آنها جیمز پالوتا عذر او را خواستند. ده‌روسی تایید کرد برخلاف میلش از پایتخت ایتالیا می‌رود چون حس می‌کند دو سال دیگر می‌تواند بازی کند.

به نقل از رمانیوز؛ دنیله ده‌روسی در کنفرانس مطبوعاتی‌اش گفت:

"هواداران رم می‌گویند شاید کم قهرمان می‌شویم اما داشتن ده‌روسی برای ما همچون یک پیروزی بزرگ است. من هم باید بگویم آنها را با هیچ قهرمانی احتمالی در تیمی دیگر عوض نکردم. وقتی از تیمی جدا می‌شوید قهرمانی شما در تیم جدید تضمین شده نیست ولی برای چند سال این شانس را داشتم به تیم‌هایی بروم که با آنها افتخارات زیادی کسب کنم. رابطه من و هواداران رم دو طرفه است و تا ابد همینطور خواهد ماند."

از بین رفتنِ شانس تک باشگاهی ماندن؟ "من 36 سال دارم و احمق نیستم؛ یک عمر اینجا زندگی کردم و می‌دانم اوضاع از چه قرار است. اگر برای 10 ماه از طرف باشگاه با شما تماسی گرفته نشود و صحبتی از تمدید قرارداد پیش نیاید، آینده مشخص است.

من از ریکی ماسارا تشکر می‌کنم؛ احساس علاقه و احترام دو طرفه ای بین ما بود که می‌توانست یک یا دو سال دیگر به عنوان فوتبالیست-مدیر ادامه داشته باشد ولی تصمیم‌هایی هستند که به صورت جمعی گرفته می‌شوند. باشگاه شامل چند گروه مجزا شده است ولی همه باید به رم احترام بگذاریم و من هم یکی از این افراد هستم.

شایعه انتقالم به تیم‌های مختلف را شنیده‌ام ولی من به هیچ چیزی جز رم فکر نکردم. تا قبل از بازی با جنوا فکر می‌کردم که به لیگ قهرمانان اروپا خواهیم رسید و نمی‌خواستم تمرکز را از تیم و هواداران دور کنم. من هنوز تصمیم نگرفتم که دقیقا برای آینده چه کاری باید انجام بدهم ولی هنوز حس یک فوتبالیست را دارم؛ حسی که امسال هم با وجود همه مشکلات فیزیکی داشتم. می خواهم هنوز برای یک یا دو سال آینده فوتبال بازی کنم؛ اگر اینجا متوقف شوم، تصمیم اشتباهی است.

آیا بهتر نبود پس از این همه سال کسب اعتبار و وفاداری، باشگاه تصمیم گیری را به شما واگذار می‌کرد؟ من همیشه حتی به توتی هم گفتم، واقعا با این موضوع موافق نیستم. ما همه عضوی از رم هستیم؛ رم اهمیت دارد و این باشگاه است که باید در مورد بازیکنانش تصمیم گیری کند. می شود 10 ساعت بحث کرد که هنوز چقدر می‌توانم برای رم در زمین مفید باشم حتی اگر فصلی 5، 10، 15 یا 20 بازی انجام بدهم.

نمی‌دانم اما حس می کنم داخل رختکن هم برای تیم مهم بودم و می توانستم همچنان مهم باشم؛ به این مسائل فکر نمی‌کنم چون برای من غیرقابل تحمل است ولی در نهایت این باشگاه است که باید تصمیم بگیرد. ممکن است من در پایان هر فصل بگویم می‌خواهم یک سال دیگر ادامه بدهم اما باید یک نفر باشد که به این ماجرا خاتمه بدهد. از این ناراحت هستم که در این فصل از سوی باشگاه با من خیلی صحبت نشد؛ این مسائل باعث سوتفاهم می شود. هرچند مدتی است تصمیم باشگاه را می‌دانستم اما بهتر بود زودتر این تصمیم به من منتقل می‌شد؛ امیدوارم باشگاه در آینده بهتر  عمل کند، چون من طرفدار رم هستم. این داستان فوتبال است و باید با آن کنار آمد.

از هواداران می‌خواهم کنار تیم و بازیکنان باقی بمانند. بازیکنان لایق حمایت آنها هستند. پلگرینی و فلورنتزی می‌توانند ادامه دهنده این راه باشند. تازه رم کریستانته را هم دارد؛ بله؛ او رمی نیست ولی من 100 بازیکن مثل او می‌خواهم."

آیا همچین وداعی را متصور می‌شدی؟ "من از دیروز سعی کردم خودم رو از نظر ذهنی آماده کنم. اینجا خانه من است؛ سخت است که یک سری کارها را هر روز انجام ندهم. اگر دست من بود یا یک مدیر بودم، قرارداد دنیله ده‌روسی را تمدید می‌کردم. برای تیم خوب بازی می‌کردم، حاشیه ای نداشتم و هر مسئله‌ای در رختکن پیش می‌آمد، قضیه را حل می‌کردم. پس اگر یک مدیر بودم قرارداد چنین بازیکنی را تمدید می‌کردم. به هر حال این اتفاق پیش نیامد و اکنون هیچ کینه از مسئولان رم ندارم اما یک روز با پالوتا صحبت خواهم کرد. سعی می‌کنم اینطور به قضیه نگاه کنم که این من بودم که تسلیم شدم و این باشگاه بود که اصرار داشت ادامه بدهم!

تنها حسرت من این بود که همیشه وقتی حس می‌کردم تیم قدرتمندی داریم در آخرین قدم کم می‌آوردیم. امیدوارم در آینده رم به افتخارات مهمی در ورزشگاه جدیدش برسد. بازیکنان جوان و مستعد زیادی در تیم هستند و من به آنها خوشبین هستم."

تگ ها


جیمز پالوتا جالوروسی وداع احساسی رم سری آ فوتبال