دوئل تمام نشدنی نیمار با بارسلونا

پس از گذشت 6 ماه از جدایی جنجالی نیمار از بارسلونا، به نظر می رسد که زخم های این انتقال هنوز ترمیم نشده اند ......

پس از گذشت 6 ماه از جدایی جنجالی نیمار از بارسلونا، به نظر می رسد که زخم های این انتقال هنوز ترمیم نشده اند.
نیمار سال 2013 با رقمی که در آن زمان 57 میلیون یورو عنوان شد به بارسلونا پیوست. او تابستان 2016 در حالی که پی اس جی و رئال برای جذب او تلاش زیادی داشتند، قراردادش را تا سال 2021 با بارسلونا تمدید کرد و رقم فسخ او تا ژوئن 2018، 222 میلیون یورو در نظر گرفته شد. در آن مقطع مدیران بارسا هرگز تصور نمی کردند که باشگاهی بتواند چنین رقمی را برای جدایی نیمار پرداخت کند و از طرفی به وفاداری ستاره برزیلی هم اطمینان داشتند در حالی که تصور آنها اشتباه بود.
یک سال پس از تمدید قرارداد، نیمار با پی اس جی به توافق رسید و باشگاه پاریسی با پرداخت رقم فسخ او توانست گران ترین انتقال تاریخ فوتبال را رقم بزند. تابستان امسال برای بارسلونا بسیار سخت و طاقت فرسا بود. یک ماه شایعات گوناگون در مورد نیمار در نهایت به حقیقت تبدیل شدند و در میان ناباوری او به پاری سن ژرمن پیوست.
مرداد ماه بارسلونا طبق قرار قبلی با نیمار باید قسط دوم پاداش تمدید قراردادش را به وی پرداخت می کرد اما بارسلونا ابتدا این مبلغ را گرو نگاه داشت و پس از اینکه جدایی نیمار رسمی شد، از پرداخت آن سرباز زد.
وکیل نیمار بلافاصله در واکنش به این اقدام باشگاه بارسلونا تهدید به شکایت کرد و باشگاه پاری سن ژرمن نیز این حرکت بارسلونا را زیر سوال برد.
در همین رابطه امروز ال موندو گزارش داد که نیمار تصمیم نهایی خود را گرفته و تصمیم دارد از بارسلونا برای دریافت 30 میلیون یورو پاداش تمدید قرارداد سال گذشته اش شکایت کند.
بارسلونا هم در واکنشی متقابل از نیمار شکایت کرده و خواهان دریافت 75 میلیون یورو شده است که قسط اول پاداش تمدید قرارداد او بعلاوه رقمی به عنوان جریمه را شامل می شود.
طبق ادعای ال موندو، اگر نیمار در این دعوی قضایی پیروز شود، هزینه نهایی بارسلونا برای نیمار از 2013 تا 2017، 230 میلیون یورو خواهد شد.

تگ ها


اخبار روز Neymar da Silva Santos Júnior فوتبال