دورتموند - بارسلونا؛ جدال غول‌ها در گروه مرگ

در یکی از مهم‌ترین دیدارهای روز اول مرحله گروهی لیگ قهرمانان، دورتموند امشب میزبان بارسلونا است....

بوروسیا دورتموند پس از پایان تعطیلات بازی‌های ملی با بردی ۴ گله مقابل بایرلورکوزن پای به میدان می‌گذارد و به این ترتیب شاگردان فاوره روحیه مناسبی دارند. از سوی دیگر احتمال حضور مسی و دمبله در ترکیب بارسا بسیار کم است و این مسئله اعتماد به نفس زنبورها را بالا خواهد برد. دورتموندی‌ها که هم‌اکنون در رده دوم بوندس‌لیگا قرار دارند با ۵ گل خورده در ۴ بازی نشان دادند هنوز نتوانستند در خط دفاع، خود را پیدا کنند و تمام امید آن‌ها پاکو آلکاسری است که در ۱۰ بازی اخیر ۸ گل زده است. در سمت دیگر والورده می‌خواهد در لیگ قهرمانانی که به نقطه ضعف او تبدیل شده شروع خوبی داشته باشد. بارسایی‌ها در آخرین دیدار خود والنسیا را با نتیجه ۵-۲ درهم کوبیدند اما مهم‌ترین نقطه ضعف آن‌ها دیدارهای خارج از خانه و عملکرد ضعیف آن‌ها در این بازی‌هاست. بارسایی‌ها در دو بازی آخری خارج از حانه خود نتایج خوبی نگرفته‌اند. همچنین مسی و دمبله در آخرین تمرین بلوگرانا حضور پیدا کردند اما به نظر نمی‌رسد در ترکیب اصلی والورده حضور داشته باشند.
***
این دو تیم تنها یک‌بار در سوپرکاپ اروپا در سال ۱۹۹۷ با هم رودررو شدند که دیدار رفت با نتیجه ۲-۰ به سود بارسا تمام شد و در بازی برگشت هم دو تیم به تساوی ۱-۱ رسیدند.
در ۳ بازی آخر بارسلونا ۱۸ و در ۳ بازی آخر دورتموند ۱۳ گل رد و بدل شده که این مسئله نوید یک بازی پرگل را به فوتبال‌دوستان می‌دهد.

***
ترکیب احتمالی دورتموند:
بورکی – اشرف حکیمی – آکانجی – هوملز – گوئریرو – ویتسل – دلینی – سانچو – رویس – هازارد – آلکاسر
ترکیب احتمالی بارسا:
ترشتگن – سمدو – پیکه – لنگله – آلبا – سرخیو روبرتو – بوسکتس – دی‌یونگ – گریزمان – سوارز - راکیتیچ

بیشتر بخوانید:

آزمون سخت خط دفاع بارسا مقابل دورتموند

 

تگ ها


بلوگرانا پیش بازی لیگ قهرمانان اروپا بورسیا دورتموند بارسلونا بورسیا دورتموند-بارسلونا UEFA Champions League فوتبال