دورتموند ۰ – ۱ تاتنهام؛ صعود اسپرز به جمع ۸ تیم برتر اروپا

تاتنهام با برتری در هر دو بازی رفت و برگشت راهی یک‌چهارم نهایی شد...

تاتنهام با برتری در هر دو بازی رفت و برگشت راهی یک‌چهارم نهایی شد

امشب دورتموند در خانه میزبان تاتنهام بود که در پایان با شکست ۱-۰ مقابل مهمانش از دور رقابت‌ها کنار رفت.

به گزارش مدال، از مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا دورتموند در خانه میزبان تاتنهام بود که در پایان با شکست ۰-۱ مقابل مهمانش از دور رقابت‌ها کنار رفت. بازی رفت دو تیم با نتیجه ۳-۰ به سود تاتنهام به پایان رسیده بود که در مجموع دو بازی اسپرز موفق شد با نتیجه ۴-۰ به دور بعدی مسابقات راه پیدا کند.

شاگردان پوچتینو که در بازی رفت توانسته بودند با نتیجه سه بر صفر دورتموند را شکست دهند، با خیال آسوده‌تری گام به این دیدار گذاشتند و بیشتر به مدیریت بازی در نیمه اول پرداختند. دورتموند که در خانه بازی می‌کردند کار خاصی را در نیمه اول نتوانستند انجام دهند. چندین حمله بی هدف روی دروازه تاتنهام حاصل کار زنبورها در نیمه اول بود که راه به جایی نبردند تا دو تیم با نتیجه ۰-۰ به رختکن بروند.

تنها چهار دقیقه از نیمه دوم می‌گذشت که پاس در عمق سیسیوکو به هری کین رسید تا این بازیکن با فرار از قب خط دفاعی دورتموند با یک ضربه دقیق نتیجه این دیدار  را ۰-۱ به سود تاتنهام کند.

بعد از گل تاتنهام این دورتموند بود که سراپا حمله شد تا بتواند نتیجه را جبران کند. چند ارسال زیبا از کناره‌ها موقعیت‌های خطرناکی را ایجاد کرد که با بی‌دقتی بازیکنان دورتموند از دست رفت. نهایتاً همان نتیجه تا پایان پابرجا ماند تا شاگردان پوچتینو در مجموع دو بازی بتوانند با نتیجه ۴-۰ حریف خود را شکست بدهند و به مرحله بعد صعود کنند.