دورتموند؛ کارخانه بازیکن‌سازی آلمانی

باشگاه دورتموند طی سالیان اخیر درآمدزایی فوق‌العاده‌ای از فروش بازیکنان خود داشته است....

به گزارش مدال، جیدون سانچو در ماه دسامبر به جوان ترین بازیکنی تبدیل شد که توانسته با آمار ۲۲ گل در رقابت‌های بوندس‌لیگا دست پیدا کند. ستاره انگلیسی در سال ۲۰۱۷ و با قراردادی تنها به ارزش ۱۰ میلیون یورو به دورتموند پیوست.

با این وجود همانطور که اسطوره باشگاه دورتموند یعنی لارس ریکن نیز پیش از این گفته بود، انجام چنین انتقال هایی اصلا یک موضوع اتفاقی نیست. این یک استراتژی واضح و بدیهی نه برای خرید سوپراستار ها بلکه برای ساختن آنهاست. همان طور که باید انتظار داشت سانچو در تابستان با مبلغی بیش از ۱۰۰ میلیون یورو راهی تیم دیگری شود. این همان کاری است که دورتموند در مورد کریستین پولیشیچ نیز انجام داد و این ستاره آمریکایی را با مبلغ ۵۸ میلیون پوند به چلسی فروخت.

جدیدترین صید این استراتژی جذاب دورتموند اما هالند نروژی بوده است؛ بازیکنی که در زمستان به دورتموند پیوست و در ۵ بازی ابتدایی خود نیز آمار خارق العاده هشتگ را به ثبت رسانده است.

در واقع به نظر می رسد که فلسفه باشگاه دورتموند جذب ستاره های کم نام و نشان، پرورش آنها و در آخر فروش شان با مبلغی بسیار گزاف باشد؛ فلسفه ای که در بحران مالی باشگاه پدید آمد اما حالا به یک اتفاق فوق العاده برای زنبور ها تبدیل شده است.

بیشتر بخوانید:
مصدومان استقلال آماده می‌شوند
اولتیماتوم به فدراسیون فوتبال به خاطر یک بازیکن جنجالی+ عکس
اعلام برنامه سفر پرسپولیس به دبی و شارجه 

تگ ها


بروسیا دورتموند دورتموند فوتبال جهان زنبور‌ها بورسیا دورتموند Bundesliga فوتبال