دورخیز آنسو فاتی برای رکوردی تاریخی در لیگ قهرمانان

آنسو فاتی پدیده جوان بارسلونا می‌تواند در دیدار تیمش مقابل بوروسیا دورتموند نامش را در کتاب رکوردهای لیگ قهرمانان ثبت کند...

به گزارش خبرنگار مدال، آنسو فاتی ستاره ۱۶ ساله بارسلونا، شنبه شب در پیروزی ۵-۲ بارسا مقابل والنسیا، تبدیل به جوان‌ترین بازیکن تاریخ لالیگا شد که در یک بازی هم گل می‌زند و هم پاس گل می‌دهد. او پیش از این با گلزنی مقابل اوساسونا به جوان‌ترین گلزن‌ تاریخ بارسلونا تبدیل شده بود.

حالا در آستانه شروع رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا و دیدار بارسلونا مقابل بوروسیا دورتموند، آنسو امیدوار است تا با گلزنی مقابل زنبورها، تبدیل به جوان‌ترین گلزن تاریخ لیگ قهرمانان شود. در حال حاضر این رکورد در اختیار پیتر اوفوری کوایه مهاجم غنایی و سابق المپیاکوس است که در سن ۱۷ سال و ۱۹۵ روز، در دیدار مقابل روزنبورگ در سال ۹۷ موفق به گلزنی شد. بعد از او، متئو کوواچیچ با ۱۷ سال و ۲۱۶، سسک فابرگاس و بویان کرکیچ هردو با ۱۷ سال ۲۱۸ در رده‌های بعدی قرار دارند.

آنسو در شب دیدار با دورتموند ۱۶ سال و ۳۲۲ روز خواهد داشت و حتی در صورت ناکامی در گلزنی، تا فرارسیدن مرحله نیمه‌نهایی، فرصت دارد تا به این رکورد تاریخی دست یابد.

اخبار مرتبط:

مدافع بارسلونا در ژانویه راهی یوونتوس می‌شود؟

تگ ها


رکوردشکنی آنسو فاتی آنسو فاتی جوان‌ترین گلزن تاریخ لیگ قهرمانان فوتبال جهان بورسیا دورتموند بارسلونا بورسیا دورتموند-بارسلونا UEFA Champions League فوتبال