دورخیز برای ۶ سهمیه کشتی در فروردین ۱۴۰۰

میخائیل مامیاشویلی گفت: مسابقات گزینشی المپیک در قاره هایی که به دلیل شیوع ویروس کرونا انجام نشده بود در سال ۲۰۲۱ برگزار می شود....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، در شرایطی که کادرفنی تیم های ملی و مسئولان فدراسیون این روزها در انتظار اعلام برنامه جدید از سوی اتحادیه جهانی هستند، نایب رییس اتحادیه جهانی کشتی در مصاحبه ای از برگزاری این رقابت ها در سال ۲۰۲۱ خبر داده است.


میخائیل مامیاشویلی نایب رئیس اتحادیه جهانی کشتی و رئیس فدراسیون کشتی روسیه در گفت و گو با خبرگزاری ریانووستی گفت: جلسه ای را به صورت کنفرانس ویدیویی با سایر اعضای اجرایی اتحادیه جهانی کشتی و نناد لالوویچ رئیس این اتحادیه انجام دادیم و مقرر شد تمامی رقابت های کسب سهمیه المپیک که به تعویق افتاده بود در همان تاریخ های اعلام شده (در سال ۲۰۲۰) و به میزبانی همان کشورها در سال ۲۰۲۱ برگزار شود.


وی ادامه داد: مسابقات جهانی سال ۲۰۲۱ می تواند پس از رقابت های المپیک برگزار شود که قرار شد در این مورد تصمیم نهایی توسط اتحادیه جهانی کشتی گرفته شود.


پیش از این قرار بود مسابقات گزینشی المپیک در قاره آسیا در تاریخ ۸ تا ۱۰ فروردین برگزار شود که ابتدا میزبان آن چین بود و سپس به قرقیزستان منتقل شد، اما در نهایت هم برگزار نشد.


تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی ایران هر کدام ۳ سهمیه کسب کردند و در ۳ وزن دیگر به دنبال سهمیه های المپیکی هستند.

بیشتر بخوانید:

پیام کرونایی ستاره کشتی آزاد آمریکا برای مردم ایران

دبیر: اهمیت لیگ برای فدراسیون کشتی بسیار بالاست

 

 

تگ ها


المپیک ۲۰۲۰ توکیو کشتی کشتی