دورخیز عباس جدیدی برای کرسی آسیایی کشتی

اسامی کاندیداهای انتخابات شورای کشتی آسیا رسما از سوی اتحادیه جهانی کشتی اعلام شد....

به گزارش "ورزش سه"، انتخابات شورای کشتی آسیا همزمان با رقابت های قهرمانی قاره آسیا، فروردین ماه سال ۱۴۰۰ در شهر آلماتی قزاقستان برگزار می شود.


پیش از این فدراسیون کشتی اعلام کرده بود که عباس جدیدی نماینده ایران در این انتخابات خواهد بود. جدیدی که سابقه نایب قهرمانی در المپیک و قهرمانی در مسابقات جهانی را دارد، همراه تیم ملی کشتی در رقابت های قهرمانی آسیا ۲۰۲۰ در دهلی نو هم شرکت کرد تا رایزنی های لازم را با مسئولان بلندپایه کشتی آسیا انجام دهد.


اسامی کاندیداهایی که در حال حاضر عضو شورای کشتی آسیا هستند و برای این دوره نیز کاندیداتوری خود را اعلام کرده اند به شرح زیر است:


-دولت تورلیخانوف از قزاقستان
-کنت اولیور لی از کره جنوبی
-کیتیپوش سوشانتابوتر از تایلند
-خانم یه ژانگ از چین

همچنین اسامی کاندیداهای جدید نیز به شرح زیر است:


-عباس جدیدی از جمهوری اسلامی ایران
-آلوین آگیلار از فیلیپین
-یوسف علی الکاظم از قطر
-عبداله المغربی از یمن
-خانم پلجی بویاندلگر از مغولستان
-کوجی فوکودا از ژاپن
-لئونارد کونگ از سنگاپور
-ملیس تورگانبائف از قرقیزستان

شاران سینگ نایب رییس هندی شورای کشتی آسیا، حمید بنی تمیم و هیروکی تسوکاماتو از ژاپن سه نفری هستند که درحال حال عضو شورا هستند و برای دوره جدید کاندید نشده اند.


به نظر می رسد حداقل سه کرسی در شورای کشتی آسیا خالی خواهد شد که عباس جدیدی می تواند یکی از سه برگزیده جدید برای حضور در این شورا باشد. قهرمان سابق سنگین وزن جهان احتمالا برای کسب کرسی دبیرکلی شورای کشتی آسیا تلاش خواهد کرد.


باید دید اولین کرسی بین المللی کشتی ایران در زمان مدیریت علیرضا دبیر توسط عباس جدیدی به دست خواهد آمد یا اتفاق دیگری در راه است. قرار است حمید سوریان نیز به عنوان کاندیدا در انتخابات هیات رییسه اتحادیه جهانی کشتی شرکت کند.

تگ ها


کشتی