دور برگشت لیگ کشتی بعد از جهانی صربستان

رئیس سازمان لیگ کشتی گفت: دور برگشت و نیمه‌نهایی و فینال نیز بعد از جهانی صربستان به انجام خواهد رسید....

به گزارش "ورزش‌سه"، در حالی که قرار است بیستمین دوره لیگ برتر کشتی از ۸ مهرماه در خانه کشتی استارت بخورد، برگزاری مسابقات جهانی در آذرماه برنامه های فدراسیون کشتی را بر هم زده است. در همین راستا فدراسیون کشتی تصمیم گرفته دور برگشت لیگ برتر را بعد از مسابقات جهانی برگزار کند.


عبدالمهدی نصیرزاده، رییس سازمان لیگ کشتی در برنامه دایره طلایی در مورد وضعیت لیگ برتر آزاد بعد از انصراف چند تیم، گفت: ۶ تیم در کشتی آزاد حضورشان قطعی است. تقاضا برای ورود تیم های دیگر هم بود و ما ۱۰ تیم را قرعه‌کشی کرده بودیم اما پاس تهران و ستارگان ساری با هم ادغام شدند و تنها تیم نظامی لیگ آزاد، پاس ساری است. نفت و گاز کرمانشاه هم قرار بود حضور پیدا کند اما با توجه به اینکه اسپانسر نتوانست تعهدات مالی را به جا بیاورد، از حضور در لیگ انصراف داد. نامه انصراف هیئت کشتی گلستان هم امروز به دست مان رسید. دو تیم تقاضای ورود به لیگ آزاد را داشتند اما دیگر دیر بود و با شرایط حاکم تصمیم بر این شد که با ۶ تیم مسابقات را برگزار کنیم. لیگ آزاد در دو گروه سه تیمی برگزار می‌شود.


وی با اشاره به بازگشت فولاد اکسین به لیگ فرنگی عنوان کرد: جا دارد از زحماتی که اصحاب رسانه در این خصوص داشتند، تشکر و قدردانی کنم. واقعا قدرت رسانه بود که صدای قهرمانان خوزستانی ما که از نامداران کشتی هم هستند به گوش مسئولان رسید و آنها هم به خوبی از کشتی حمایت کردند. از کریم حسینی نماینده ورزش دوست خوزستان هم تشکر و قدردانی می‌کنم که با حمایت او فولاداکسین با ستاره‌هایش در لیگ ماند. حالا ما چهارضلعی قهرمانی در لیگ فرنگی داریم و ۴ تیم مدعی قهرمانی هستند.


نصیرزاده در مورد لیگ کشتی فرنگی اضافه کرد: در فرنگی ۱۰ تیم در دو گروه داریم که مسابقات لیگ فرنگی هفتم مهر وزن‌کشی شده و طی دو روز ۸ و ۹ مسابقه خواهیم داشت. دهم و یازدهم نیز استارت لیگ آزاد زده خواهد شد و ۲۴ مهر دور رفت تمام خواهد شد. دور برگشت و نیمه نهایی و فینال نیز بعد از جهانی صربستان به انجام خواهد رسید. در آن مقطع براساس وضعیت وقت کرونا، تصمیم می گیریم مسابقات رفت و برگشتی باشد یا متمرکز. در واقع این تصمیمات بعد از جهانی ۲۰۲۰ اتخاذ خواهد شد.


رئیس سازمان لیگ از افزایش قراردادها در لیگ فصل جدید خبر داد و گفت: در رشته آزاد سقف قراردادها نسبت به سال گذشته افزایش داشت. می‌توانم بگویم سقف قرارداد ما بین ۳۵۰-۳۶۰ میلیون است و براساس قراردادهای ثبت شده در سازمان لیگ، چرخه مالی ۱۵ تا ۲۰ میلیاردی در کشتی آزاد را شاهد هستیم.

تگ ها


کشتی