دوست داشتم برای زیدان بازی کنم

اوسینبولت قهرمان دوومیدانی جهان و المپیک موفق شد در المپیک 2008 پکن 2 مدال طلا کسب کند ......

اوسین بولت قهرمان دوومیدانی جهان و المپیک موفق شد در المپیک 2008 پکن 2 مدال طلا کسب کند. این دونده در المپیک 2012 لندن هت تریک کرد و 3 مدال در ماده های 100، 200 و 4 در 100 متر کسب کرد و این مدال ها در المپیک ریو 2016 نیز تکرار شد.

متن کامل گفت وگوی فیفا را با این دونده در زیر می خوانید:

فیفا: شما 11 ساله بودید که جامائیکا در تنها جام جهانی که در فرانسه در سال 1998 برگزار شد، شرکت کرد. چقدر از این مسابقات را در خاطر دارید؟ آیا چیز برجسته ای از این مسابقات در خاطر دارید؟

هیچ وقت زمانی را که به جام جهانی صعود کردیم، فراموش نمی کنم. روزی که تعطیل ملی اعلام شد. نخستین گلی که در جام جهانی زدیم را نیز به یاد می آورم ؛ زمانی که رابی ارله با سر به کرواسی زد. در آخرین مسابقه نیز با 2 گل تئودور مقابل ژاپن پیروز شدیم.

فیفا: چطور شد که در رشته دوومیدانی بازنشسته شدید؟ آیا در نظر دارید در فوتبال فعالیت کنید؟ اگر پاسخ تان مثبت است چگونه؟

بله دوست دارم حالا که در رشته دوومیدانی بازنشسته شده ام فوتبال بازی کنم. در این باره در مصاحبه هایی که داشتم بارها صحبت کرده ام. متاسفانه ماه آگوست از ناحیه همسترینگ آسیب دیدم و از آن زمان نتوانستم تمرین کنم. امیدوارم بتوانم در برخی مسابقات فوتبال در سال 2018 بازی کنم.

فیفا: آیا زمانی که در تمرین و اردو بوده اید با ورزشکاران دیگر فوتبال بازی کرده اید؟

من بارها در جامائیکا فوتبال بازی کرده ام. البته این چیزی نبوده که مربی ام دوست داشته باشد اما خوشبختانه زمانی که فوتبال بازی می کردم هیچ وقت آسیب ندیدم.

فیفا: تمامی بازیکنان فوتبال جهان قرار است به 11 بازیکن برتر فصل 2016 – 2017 رای دهند. 11 بازیکن مورد نظر شما چه کسانی هستند؟

بازیکنان زیاد بسیاری هستند بنابراین انتخاب اصلا راحت نیست. اما به طور مشخص من رونالدو، مسی و نیمار را برای حمله انتخاب می کنمبوفون را به عنوان دروازه بان، راموس، بونوچی را در دفاع وسط، در هافبک دفاعی دنی آلوزو مارسلو و در نهایت در پست هافبک پوگبا، انگولو کانته و فیلیپ کوتینیو را انتخاب می کنم.

فیفا: 3 بازیکن نامزد برتر جهان رونالدو، مسی و نیمار هستند، رای شما کیست و چرا؟

هر 3 بازیکن بسیار خوب هستند اما رونالدو را انتخاب می کنم. او سال گذشته با رئال مادرید قهرمان شد و در لیگ قهرمانان اروپا نیز همین عنوان را کسب کرد.

فیفا: 3 نامزد بهترین مربیان مرد سال نیز آلگری، کونته و زیدان هستند، اگر شما یک بازیکن بودید کدامیک را انتخاب می کردید؟

دوست داشتم برای زیدان بازی کنم. من او را به عنوان یک بازیکن و همین طور یک مربی که تحول ایجاد کرد تحسین می کنم. او 5 عنوان در 5 تورنمنت کسب کرده است.

فیفا: فیفا قرار است به بهترین دروازه بان جهان نیز جایزه بدهد، فکر می کنید بهترین دروازه بان جهان در حال حاضر کیست؟ چرا؟

بوفون. او تقریبا 40 سال دارد اما گلزنی مقابل او بسیار دشوار است. دروازه بان خوب به بازیکنانش اطمینان می دهد و هیچ کس نمی تواند مقابل بوفون مشکلی ایجاد کند. من اخیراً با او ملاقاتی داشته ام. زمانی که از دنیای قهرمانی خداحافظی کردم پیام بسیار خوبی برایم فرستاد.

فیفا: چه چیزی لندن را برای شما ویژه می کند؟

در طول 15 سال گذشته هر سال به لندن می آیم. این شهر خانه دوم من به شمار می رود و کارهای اصلی ام را در رشته دوومیدانی معمولا در این شهر انجام می دهم. مردم زیادی از جامائیکا در لندن زندگی می کنند و من همیشه وقتی در این شهر هستم حمایت خوبی می شوم.

فیفا: همان طور که می دانید فیفا قصد دارد :بهترین" ها را در پست ها مختلف معرفی کند، می توانید بگوید "بهترین" از نظر شما چه ویژگی هایی دارد؟

این عنوان به استعداد، نظم، فداکاری و سخت کوشی مربوط می شود. اعتقاد دارم هر کسی که یکی از عناوین بهترین را کسب می کند برای آن سخت تلاش کرده است. موفقیت بالاترین سطحی است که شما را راضی می کند.

فیفا: اگر شما بخواهید به ورزشکاران دختر و پسر در هر رشته ای پیشنهاد دهید بهترین باشند، چه چیزی دوست دارید بگویید؟

افرادی را انتخاب کنید که در اطراف شما هستند و به شما توصیه می کنند، متعهد شوید، سخت کار کنید، به خود اعتقاد داشته باشید، موفقیت همیشه همیشگی نیست، بنابراین سازگار باشید، نتایج به دست می آید. من یک شعاری دارم؛ هر چیزی امکان پذیر است.

تگ ها


اخبار روز رئال مادرید لالیگا فوتبال