دوشنبه های رویایی مسی؛ از گلباران رئال تا رکوردشکنی

لیونل مسی امشب در پنجمین بازی دوشنبه شب خود می تواند به رکورد ژاوی به عنوان بازیکنی که بیشترین بازی رسمی را برای بارسا انجام داده برسد. او از دوشنبه ها خاطرات خوب دیگری هم دارد....

به گزارش "ورزش سه"، بارسلونا از هفته ۲۷ لالیگا امشب در نوکمپ میزبان اوئسکا تیم ته جدولی است. بارسا با کسب یک پیروزی می تواند خود را به ۴ امتیازی اتلتیکوی صدرنشین برساند و از رئال پیشی بگیرد. مسی امشب در تعداد بازی های رسمی برای بارسا با رکورد تاریخی ژاوی برابری خواهد کرد.

در بازی امشب بدون شک چشم امید بارسا به لیونل مسی خواهد بود اما عملکرد مسی در بازی های روز دوشنبه چگونه بوده است؟

 دوشنبه روزی نیست که مسی در آن کمترین گل را به ثمر رسانده باشد. او هشت بار در روزهای جمعه برای بارسا به میدان رفته و تنها دو گل زده اما دوشنبه ها در مجموع ۴ بار برای بارسا در میدان بوده(۹۰ دقیقه کامل) و حاصل کار ۳ برد و یک تساوی بوده و ۴ گل نیز به ثمر رسانده است. بازی امشب، پنجمین باری است که مسی در روز دوشنبه برای بارسا بازی خواهد کرد.

اولین بار سال ۲۰۰۶ بود که چند روز پس از شکست بارسا در سوپرکاپ اروپا برابر سویا، لیونل مسی در بازی شماره ۳۸ خود برای بارسا دوشنبه شب به مصاف سلتا در بالائیدوس رفت و در برتری ۲-۳ آبی اناری ها توانست یک گل بزند(دهمین گل رسمی برای بارسا).

بازی بعد همان ال کلاسیکوی مشهور نوامبر ۲۰۱۰ است که بارسای پپ توانست رئال مورینیو را ۵-۰ شکست دهد. بازی به دلیل انتخابات محلی کاتالونیا به دوشنبه موکول شد. مسی گلزنی نکرد ولی بارسا یک برد تاریخی کسب کرد.

بازی سوم دو روز پس از پیروزی بارسا بر پورتو در سوپرکاپ اروپای سال ۲۰۱۱ برگزار شد. بارسا در یک دوشنبه شب خاطره انگیز، ۵-۰ ویارئال را برد و لیونل مسی توانست در این بازی توانست دبل کند.

بازی چهارم تابستان ۲۰۱۵ برابر بیلبائو بود. دیدار برگشت سوپرکاپ اسپانیا در نوکمپ که در نهایت ۱-۱ مساوی شد و مسی تک گل بارسا را به ثمر رساند. بارسا بازی رفت را در سن مامس با ۴ گل باخته بود.

لیونل مسی امشب در پنجمین بازی دوشنبه شب خود چه خواهد کرد؟

تگ ها


ال کلاسیکو لیونل مسی سلتاویگو فوتبال جهان بارسلونا لالیگا فوتبال