دومنک؛به عنوان مربی، کانته اولین خریدم خواهد بود

......

 

انته در حال حاضر برای در اختیار داشتن مدت بیشتری برای برگشتن به فرم ایده آل، فرانسه را همراهی نمی کند

ریموند دومنک، سرمربی اسبق تیم ملی فرانسه مدعی شد انگولو کانته کلیدی ترین بازیکن تیم ملی فرانسه است و دیدیه دشان تیمش را حول محور این بازیکن فوق العاده خواهد ساخت. دومنک خروس ها را از مدعیان اصلی فتح جام جهانی نمی داند.

کانته 26 ساله در فصلی که با لسترسیتی به طرز معجزه آسایی قهرمان لیگ برتر شد، خودش را به جهان فوتبال نشان داد. هافبک درونده، پر تلاش و خستگی ناپذیر که تقریبا در هر نقطه زمین او را می بینید. کانته فصل گذشته عنوان بهترین بازیکن لیگ برتر را نیز کسب کرد و هم اکنون یکی از بازیکنانی فرانسوی است که جایگاهی تضمین شده در ترکیب تیم ملی کشورش دارد.

به گزارش goal، ریموند دومنک که خودش زمانی سرمربی تیم ملی فرانسه بود و موفق شد این تیم را به فینال جام جهانی 2006 نیز برساند، درباره کانته و خروس ها می گوید:

می توانید ببینید که دو تیم ملی فرانسه وجود دارد. یکی با کانته و یکی بدون او. او را در بازی نمی بینید اما اگر ریز شوید و دنبالش بگردید، متوجه تمام کارهایی که او برای هم تیمی هایش می کند، خواهید شد. او یک سیمبل و مرجع است و بازیکنان کناری اش را بازیکنان بهتری می کند. اگر به باشگاهی بزرگ بروم، اولین خریدم کانته خواهد بود. به نظرم دیدیه دشان می داند که با یا بدون کانته چه اتفاقی می افتد و او تیمی حول محور وی خواهد ساخت. درست مثل چلسی و لسترسیتی. او بازیکنی است که تیم را تیم بهتری می کند. همیشه می خندد و به عنوان مربی هرگز مشکلی با او نخواهید داشت. کانته فوق العاده است و اگر در باشگاهی بودم، اولین بازیکنی که می خریدم، او بود.

جام جهانی؟ به نظرم در روسیه ما سه مدعی اصلی خواهیم داشت. اسپانیا، آلمان و برزیل. پس از این سه، چهار یا تیم خواهیم داشت. آرژانتین، فرانسه، ایتالیا، بلژیک و شاید چند تیم دیگر که بتوانند به نیمه نهایی راه پیدا کنند. کسی دوست ندارد در همین ابتدای راه به اسپانیا، آلمان و برزیل برخورد کند. فرانسه دقیقا پشت سر این سه تیم است. ما تیمی بسیار جوان داریم اما مشکل اصلی فرانسه این است که بازیکنی چون پلاتینی یا زیدان ندارد. ما می توانیم تیم خوبی باشیم اما این بازیکنان بزرگ هستند که شما را قهرمان جام جهانی می کنند. هم اکنون ما بازیکنی چون زیدان یا پلاتینی نداریم. بازیکنان بسیار خوبی داریم اما هیچ کدام قادر نیستند نقش یک سوپراستار را در تیم ایفا کنند.

 

تگ ها


اخبار روز فوتبال